şükela:  tümü | bugün
 • bu insanımız hayatı boyunca kitap okumamış, edirne'den öteye geçmemiş, tiyatronun kapısından girmemiş olabilir ama reel-politiği de, tarihi de, ekonomiyi de, -neydi o ışıklı olan, hah- illuminati'yi de o bilir. israil'i, abd'yi, ab'yi, rusya'yı o tanır, büyük resmi görmüştür.yaşasındır. oylar reise!

  ek:

  lan, salağa anlatır gibi anlatayım; burada karikatürü çizilen şey ilkokul mezunu olmak değil, en çok ilkokul mezunu seçmene sahip olan partinin neferlerinin salak saçma mitlerin peşine takılarak bunları sanki birer uluslararası ilişkiler doçenti gibi anlatmaları; donanımlarına, hayatlarına bakmadadan tepeden kendilerine dikte edilen masallara inanıp şiddete, vandallığa varan hareket ve söylemlerde bulunmaları. bir topluluğun ortak aklının, zekasının eleştirisini ve tartışmaya açılmasını o fikri, topluluğu aşağılamak olarak görürseniz, nah ilerleriz.

  cehaleti kutsamayın.
 • israil, almanya, amerika, fransa, ingiltere ve vatikan başta olmak üzere dünya da yer alan yaklaşık 200 ülkenin neredeyse tamamının türkiye'ye düşman olduğu, son dönemde yaptığı kalkınma sıçraması yüzünden yeniden osmanlı'nın geri döneceği korkusu sebebiyle akp'yi durdurup, türkiye'yi cehape zihniyeti dönemine geri çevirmek istedikleri ve bu yüzden 3.havalimanı ve 3.köprü projelerini iptal ettirmek için üstün çaba sarfettikleri teorisi en temel akpli sanrısıdır. bu derece kapsamlı ve detaylı bir senaryoyu anlayıp bir de etraflarına anlatabilmeleri de şüphesiz ki türk insanının pratik ve eşsiz zekasının en güzel örneğidir.
 • resim sergisine gitmiş akp seçmenidir.
  yoksa büyük resmi başka nasıl görecek.
 • karşısındaki en az iyi bir üniversitenin iyi bir lisans bölümünden mezun muhalifini anında cahil diye yaftalayan insan modeli
 • aynı zamanda muhalefeti destekliyor diye karşısındaki kişiye karşı yerine ve zamanına göre acıma, üzülme, nefret etme, vatan haini olarak görme vb. duyguları karışık yaşayan seçmendir.
 • " sen üniversite okumuşsun ama, adam olamamışsın." tepkisini vermiş, büyük resmi bana da göstermeye çalışmış ama, aptal kafam basmadığı için bir türlü adamlığa terfi edememişim.
  şimdi resmi görebildim. "tayyip'i eleştirmek, adamlık değildir." haha
 • büyük resmi ışığa tutup tersten görme, arkasını bile okuma yeteneğine sahip olan seçmen.
  ...
 • kemalist egitim sistemiyle egitilmistir.
  evet sevgili cehapeli kardesim, saydiginiz paranoyalari bu insanlarin zihnine yerlestiren akp degil kemalist egitim sistemidir.
  ben ilkokula giderken "osmanli soyle buyuktu, boule gucluydu, batili devletler bizim guclenmemizi istemiyor, israil dusmanimiz" seklindeki gazlamalari ve paranoyalari zihnime yukleyen akp degildi, cunku o zaman iktidarda bu adamlar yoktu.
  optum, bye.