şükela:  tümü | bugün
 • var böyle bişey. herkes kahve hastası kesildi. büyük şehirlerimizde adım başı starbucks tarzı işletmeler ortaya çıktı. kahve dünyası, kahve okyanusu, kahve molası vs vs... insanlarımız sabah kahve içmeden kendine gelemiyor artık, yerli dizilerde kahve fetişizmi dorukta. iş yerine kupa ile kahve taşımalar, ay ben kahvesiz yapamamlar... ben mi bişeyler kaçırdım, mağarada mıydım, noldu lan bu insanlara, yakında dizilerde olay yerine gelen komiser, lanet olsun bu kahve berbat derse şaşırmayacağım.
 • büyük şehirlerde iş yükünün artışına paralel olarak görülen artıştır. daha az uyku, daha az dinlenme; daha fazla kafein ile enerjik hissetme isteğini getiriyor zira. dizi/film özentiliğinden kaynaklanan kahve fetişizmi de ancak aylak adamların işidir.
 • dünya genelinde yaygınlaşan modanın türkiye'yi etkilemesi. kahve, petrolden sonra en fazla rant ve gelir sağlayan, en yüksek hacme sahip olan ticari bir metadır. meselenin bir de kafein bağımlılığı boyutu var. kahve bir endüstiri halini aldı yani. o yüzden şaşırtıcı değil.
 • degerli tl, ucuz dolarin yarattigi illuzyon nedeniyle herkesin kendini new york'ta londra yasiyormus havasina kaptirmasinin dogal sonucudur.

  dolar kuru yakinda cogunu fabrika ayarlarina dondurur.

  beni sorarsaniz, ben hep ince belli cam bardakta varos icecegi caydayim.
 • patlayan şey kahve değil türk kahvesi harici diğer kahve içme şekilleri diyebiliriz, muhtemelen hiçbirimizin annesi babası türk kahvesiz o keyifsiz ayılmamışlardır.bizim kahve kültürümüz var sonuçta.haa dediğim gibi kahveyi diğer şekillerde içmede bir artış var,türk kahvesi harici bildiğimiz nescafeydi uzun zaman boyunca şimdi kahvenin envayi çeşit içme şeklinin olduğunu öğreniyoruz ayrıca keyiflide bir durum bundan doğal birşey yok.
 • mantar gibi üremekte olan kahvecilerle kendini gösteren fetişizm.

  kahve diyarı, durağı, dünyası, deryası, yarağı, küreği diye gidiyor... kahve d**** formatıyla birinin kahve daşşağı açmasını çok istedim ama henüz gerçekleşmedi.

  hatta kahve x'i olayını geçtim, "kahvenin x'i" formatı da başladı çaresizlikten.
 • var böyle bir kahve manyaklığı , her gün dalga dalga artarak yayılıyor. kahve şöyle, kahve böyle, kahve içmeden uyanamıyorum, kahve içesim geldi, kahve ne güzel, kahve aşağı kahve yukarı. kahve içmeyenleri tenhada kıstırıp sikecekler diye korkuyorum, tedirginim.
 • sorumlu yozgattir
 • 3. nesil kahvecilerin hastasıyım.
  geçen trendlere meraklı bir arkadaşımla karaköyde bunlardan bir tanesine gittik.
  afedersiniz, göt kadar bir masa, yanımızdaki iki abla ile de neredeyse dirsek teması halindeyiz. bir cappuccino tl) sipariş verdik. yaklaşık 10 dakika sonra biri ondan 10 dakika sonra da diğeri geldi. e haliyle de biraz ılıkca.
  ezcümle, bir kahve gurusu sayılmam ama iyi servis, kötü servis ayırdedecek kadar gün görmüş yer gezmişliğimiz de var çok şükür.
  bu yeni nesil kahveciler ve bilumum nevzuhur karaköy esnafı çok yıllanmadan kaçacaklar gibime geliyor.