şükela:  tümü | bugün
  • 2 gün evvel, 4 ekim 2017 tarihinde ilk yapay uydu sputnik 1'in uzaya fırlatılışının 60ncı yıl dönümüydü.

60 yıl... işte senin gerideliğin.

avrupayı yakalayabilmek için yeterli teknoloji veya eğitime sahip misin? en popüler şey olan kendi telefonunu tamamen üretebiliyo musun mesela? kaç tane "patent"in var?

elektronik konusu biraz komik oldu çünkü çok kötü haldeyiz, geçelim; yüksek nitelikli çeliğin yok. soda şişesini bile "ithal" ediyosun. iğne üretemiyosun, "toplu iğne" çinden geliyor.

et ithal ediyosun. hayvan ithal ediyosun. hayvan yemini bile kendin üretemiyosun, onu bile ithal ediyosun. tarımda verimin yok.

baştan alalım; teknolojin yok, en basit üretimin yok, hayvancılık ve tarımın yok.

neyin var?

yol var, tokiler var, binalar falan var. devlet olarak tarihte görülmemiş vergilerle yaratığın havuzdan yandaş "zengin"ler yaratmak haricinde hiç bir vasfın yok ki bu zenginler zorlama olduğu için ikinci nesil devamı da yok.

neyle geçicen avrupayı? avrupadan satın aldığın üretimi durdurulmuş 5 yıllık otomobil tasarımıyla mı? 2023 de benzinli araç üretimini durdurmayı planlıyor, marsa koloni kurmayı hedefliyor herifler, senin vizyonun ne?

vizyonun ne?

"büyük türk imparatorluğu"...

sen mevcut ülkeyi yönet de, sonra büyüğünü küçüğünü imparatorluğunu düşünürsün.

bu eğitim sistemiyle 30 yıl sonra ancak avrupa komşusu somali olursun. bulgaristan da türk kadınları 1800 euro diye haber yaparlar. gavur kulu olma yolunda emin adımlarla ilerlerken kurulan hayaller şok edici gerçekten.
  • sıradaki imparatorluk sevip de kavuşamayanlara gelsin. ne diyim...
  • üzülerek söylüyorum ki bu imparatorluk yolunda umarım saçımız başımız dağılmaz.
  • valla bişey gümbür gümbür geliyor ama, imparatorluk değil o.
  • biraz da ben itin götüne sokayım. genç nüfus mu dedin sen? yaş ortalaması kaç oldu bu ülkenin haberin var mı? genç ve üretken olanlar tek tek terk ediyolarlar bu ülkeyi. yeni yetişenler de edecekler. ondan sonrakiler de edecekler. tabi terk edilmesi gereken bir ülkemiz kalırsa elimizde. halkın yarısı bu ülkenin önümüzdeki 20 yılda var olacağından bile emin değil nereye imparatorluk kuruyon amk? hayatında doğu güneydoğu gördün mü yaşadın mı dersem yok. senin ülkenin 1/3 ü dağ taş sefalet içinde lan. ne imparatorluğu? bi de hele
  • ulan bu kadar vergiyi zanzibar'da topla o bile gümbür gümbür gelip anasını siker ortalığın :) hey güzel yaratan, bi de takip et.
  • europa universalis'te gerçekleşendir.

mesela geçen gün haiti'de kelt asıllı tengricilerin olduğu bir devlet kurdum. sonra istanbul'u kuşattım. olur mu olur. tamamen kişinin vizyonuna bağlı.
  • evet.büyük türk imparatorluğu geliyor.

ırak'ta kürtler referandum yapıyor.

turizm bitti bitecek.bacasız sanayi çöktü.

tarım ülkesi olan türkiye dışarıdan tahıl ithal ediyor,her yanı otlak otlaklarla ovalarla v.s. dolu ülke arjantin'den avrupa'dan hayvan ithal ediyor.

mudurnu tavukçuluk gibi köklü tavukçuluk firmaları patlamış,meydan kfc, popeyes'a kalmış.

ülkenin müttefiki cahil cühela ülkeler.namibya ile ilişkilerimiz güçleniyormuş.ulan namibya ile benim ilişkim güçlense nolacak,namibya'nın bana ne faydası var?

her komşumuz ile periyodik olarak skandal sayılabilecek hadiseler yaşıyoruz.hepsine atar yapıyoruz,kimse bir yerine takmayınca,sıkışınca peşlerinden koşuyoruz.

ülkede halkın üstüne vergi bindikçe biniyor,halk memnun değil.insanlarda agresiflik had safhada.insanların ülkenin hali ile olan umutsuzluklarından birbirine tahammülü kalmadı.ülke eski türk devletleri gibi (hun,göktürk) ortadan ikiye bölünmüş durumda.sınır olarak olmasa bile kitle olarak birbirinin boğazını sıkmaktan en ufak bir kuşku duymayacak şekilde çok keskin bir kutuplaşma meydana gelmiş.

ülkede zengini daha da zengin eden,fakire kırbacı daha da vuran bir anlayış hüküm sürüyor.

insanların adalete olan inancı kalmadı.sürekli alt kesim eziyet görürken,bürokrat kesim keyif sürüyor.

ülkede keyfi harcama had safhada.her tarafı ormanlar ile çevrili olan ülkede,hollanda'dan bilmem kaç milyon dolara tırlar dolusu ağaç ithal ediliyor.

milletin ...na koymak isteyenler,onlarca ihale alıyor.aldıkları ihaleler ile doğa katlediliyor.çevreye saygı göstermeyen,parayı veren ağacını da keser,dereyi de kurutur,gölü de betonlaştırır şeklinde bir anlayış hakim.

ülkede üzerinden zemzem suyu geçen meyvenin,helal meyveye dönüşmesine benzer absürdlükte sınır tanımayan projeler ödül alıyor.ülkenin en büyük dinamizmi olan gençleri başka ülkelere göç edip,oranın vatandaşlığını alıp,orada çalışmanın her türlü yolunu ararken,her geçen sene, çocuklara okutulan kitaplarımızda kurtuluş savaşı,atatürkçülük,bilim içerikli müfredat yerini fıkıh,kelam,cihad ve türevi olan dini konulara evrilirken. milli eğitim sistemi felç oldu olacak.

diplomasi sıfır.

ekonomi sıfır.

hak,hukuk,adalet sıfır.

refah seviyesi,halkın memnuniyeti sıfır.

ordu paramparça edilmiş,ordu (kahraman mehmetçiğimiz dışında) sıfır.

çevre düzenlemesi sıfır.

eğitim sistemi sıfırdan eksiye doğru gidiyor.

ülkede mustafa kemal atatürk başkumandanımız,kurtarıcımız,önderimiz ,her şeyimizi borçlu olduğumuz insana karşı ihanet gün be gün artarken.nereden nereye geldiğimizi unuturken;

büyük türk imparatorluğu geliyor demek;

düpedüz ahmaklıktır.
  • ya adamlar,
    senin ülkende fetö diye bir gizli devlet yapılanması kurmuş...
    30 yıl... içini kabak gibi oymuş...
    içine de ne isterse koymuş..
    sen daha yeni yeni ortaya saçılanlarla her gün şoke olup olup,, ölüp ölüp diriliyorsun...

başka fetoşlar var mı bilmiyorsun...

bu naiflikle başka düveller içinde fetoşlar beslemeyi,
    fetö muadili teşkilatlar kurdurmayı aklının ucundan bile geçirmiyorsun... ama,
    büyük türk imparatorluğu gümbür gümbür geliyor başlıkları altında kendini gaza getirip,
    kendi kendini tatmin etmeyi biliyorsun...

yetmezmiş gibi.. saftürklerin böyle hülya'lardan ancak çok şiddetli tokat'lar (: #66058788 ) yiyerek ayılabildiğini göstermeye çalışanlara da kızıyorsun...
  • tamam kuralım da,
    niye istila ediyoruz?
    hamam böceğimiyiz biz?