şükela:  tümü | bugün
  • kars'ta gravyer peyniri, bal ve tereyağı alınabilecek bir mekan.. vedat milor tavsiyesidir..
  • (bkz: zavot)
  • 2 yıllık mahzen kaşarını çok beğendiğim ancak gravyerini hiç beğenmediğim peynir firmasıdır.

geri gönderecek kadar sinirim bozulsa da bira ve şarapla bir şekilde tüketildi.

kaliteli gravyer peyniri için yeni tekliflere açığım..
  • ben buradan sipariş verdim çok özenli bir şekilde paketleyip hızlıca kars'tan istanbul'a yolladılar. en çok da kars'a özgü kavılca unu bulduğuma çok sevindim bu tarz yerel ata tohum ürünlerini denemeyi çok seviyorum. merak ettim internetten biraz baktım; sahibinin bir röportajını buldum: kesinlikle kars'ta özgür otlayan hayvanların sütlerinden üretim yapıldığını ve bu besi hayvanlarının sahiplerinden süt aldıklarını ifade ediyor. ayıptır söylemesi bir de kaymak aldım burdaki fabrikasyon kaymaklarla alakası yok; tadı hafif ekşiye çalarcasına ama çok lezzetli. her şeyini çok beğendim; bir gurme facebook grubunda karslı arkadaşlar ısrarla burayı önermişti söyledikleri kadar varmış cidden. inşallah ileriki yıllarda da kalite hiç bozulmaz.
  • uzun süredir ailecek ürünlerini tükettiğimiz, peynir ve tereyağı gibi doğal ürünleri uygun fiyatlarla satan kars menşeili üretici.
  • internetteki kars gezisi yazılarından keşfettiğim peynirci.

kars'a gidince gördüğümüz başka bir peynirciden sipariş veriyorduk, gelen ürünleri de beğeniyorduk. sonra büyük zavotları bulunca bir de burayı deneyelim deyip sipariş verdik, gelen ürünler gerçekten çok lezzetli. pazar gecesi sipariş verdim, pazartesi sabah kargoya verilmiş, güzelce paketlenmişti her şey. tereyağı hiç bozulmadı, kokusu yok. peynirler çok lezzetli ve diğer kaşar peynirleri gibi kalın kabuk bağlayıp tadı değişmedi. sipariş verirken çok kararsız kalmıştık ama diğer peynirciden buraya hızlıca geçiş yaptık.
  • kimyonlu ve ısırgan otlu kaşar peynirleriyle pazar kahvaltılarımı şenlendiren karslı bir peynir firması. iyi ki oralara kadar gitmişken alıp getirmiş dondurucuya stoklamışım. şimdi aylar sonra yüzümde büyük bir tebessümle yiyiyorum.
  • kargoyla sipariş ettiğim zaman, kargocu çocuk meraklı ve utançlı gözlerle "abla ya, kutuda büyük zavotlar yazıyor, içinde ne var sorması ayıp" demişti.
    her siparişte hatırlar, gülerim.

tanım: peynirlerini severek tükettiğimiz, özellikle mahsen gravyerine bayıldığımız peynir markası.
  • kesinlikle alışveriş edilmemesi gereken bir yer. gözümün önünde aynı peyniri başkasına daha ucuza sattılar ve paketletip eve kargolattım ancak eve gelen hali içler acısıydı peynirleri lezzetli ama esnaflıkları berbat ötesi.
  • sipariş verecek olanların kargo şokuna kendini hazırlaması gereken peynirci. 250 liralık sipariş verdim, 25 lira kargo ücreti istediler kapıda.

275 lira üzeri siparişlerde kargo ücretsiz tamam da hiç mi kargo anlaşmaları yok anlamak mümkün değil.

denemek için ilk kez sipariş vermiştim ve daha baştan hayal kırıklığına uğradım. umarım lezzet anlamında yüzüm güler.

sipariş yüklü olduğu için bu seferlik arıza çıkarmadım ama bir daha sipariş vermeyi düşünmüyorum.