şükela:  tümü | bugün
  • kars'ta gravyer peyniri, bal ve tereyağı alınabilecek bir mekan.. vedat milor tavsiyesidir..
  • (bkz: zavot)
  • 2 yıllık mahzen kaşarını çok beğendiğim ancak gravyerini hiç beğenmediğim peynir firmasıdır.

geri gönderecek kadar sinirim bozulsa da bira ve şarapla bir şekilde tüketildi.

kaliteli gravyer peyniri için yeni tekliflere açığım..
  • ben buradan sipariş verdim çok özenli bir şekilde paketleyip hızlıca kars'tan istanbul'a yolladılar. en çok da kars'a özgü kavılca unu bulduğuma çok sevindim bu tarz yerel ata tohum ürünlerini denemeyi çok seviyorum. merak ettim internetten biraz baktım; sahibinin bir röportajını buldum: kesinlikle kars'ta özgür otlayan hayvanların sütlerinden üretim yapıldığını ve bu besi hayvanlarının sahiplerinden süt aldıklarını ifade ediyor. ayıptır söylemesi bir de kaymak aldım burdaki fabrikasyon kaymaklarla alakası yok; tadı hafif ekşiye çalarcasına ama çok lezzetli. her şeyini çok beğendim; bir gurme facebook grubunda karslı arkadaşlar ısrarla burayı önermişti söyledikleri kadar varmış cidden. inşallah ileriki yıllarda da kalite hiç bozulmaz.