şükela:  tümü | bugün
 • 14 haziran 2020 itibarıyla ilk kez görücüye çıkan araçlar.
  atlar kurtulduğu için çok sevindim ama yerine bu kadar çirkin ve vasat araçlar seçtikleri için de çok üzüldüm.
  2020'de bu kadar vizyonsuzluk ve formun bu kadar kifayetsiz olmasını aklım almıyor.
  kaynak

  edit: cay sigara üstü açık hâlini görebileceğimiz bir link yolladı. şahdı, şahbaz oldu derler ya, işte öyle bir şey yazlık modeli de...
  çirkin araç

  edit 2: maşallah eksilemeden geçen olmamış. bunlar gitsin atlar gelsin demedik. bunlar çirkin dedik. hatta çirkin değil çok çok çirkin! berbat! bu da benim fikrim. ek olarak chp'niz ya da akp'niz de umurumda değil, çunku türk siyasetini beğenmiyorum ve tıpkı bu araçlar gibi çirkin buluyorum.
  o yuzden manasız yorumlar yapmayın rica ederim. nasıl kutuplaşmışsınız boyle, cidden üzücü ama!
  son olarak orta adlı suser içimi yakan bir istekte bulundu.
  bokladığınız bir entry üzerinde debe imişcesine bir talebim olamaz biliyorum ama eksi veren ellerınız bu #108789220 entrydekı çocuğa yardım etsın mumkun ıse lutfen...

  edit 3: bakın fatafataadlı suser yine yerli olan bir dizaynı göndermiş. alın buyrun, siz mukayese edin: tragger yerli üretim
 • haticeye değil neticeye bakmak lazım. gayet güzel araçlardır. atların eziyet görmesinin önüne geçtikten sonra üzerlerinde recep tayyip fotoğrafı da olsa dert değil.
  not: ex yazlıkçı adalı.

  reklamlar: başlık sevginizi ve ilginizi bekler.*
  (bkz: fetö kılıçdaroğlu ve arkadaşları)
 • otobüs ve minibüsler gibi hava almayan, tasarımları da felaket olan araçlar olmuş.

  biz zaten temiz, mis gibi hava solumak için adalara gidiyoruz adamlar bizi yine her tarafı kapalı minibüsten bozma araçlara zorluyorlar. umarım bir geri dönüşü varsa düzeltilir yoksa adalara hele de yaz mevsiminde giden hiç kimsenin böyle araçlara bineceğini zannetmiyorum.

  edit: şu linkte yazın açılabileceği belirtilmiş. umarım eskisinden daha güzel işler, hem çevre hem de hayvan hakları açısından daha verimli olur.

  bence bisiklet sürebilen herkes adalarda bisikleti tercih etmeli . hem sağlıklı hem çevreci hem de muazzam doğa manzaraları ile dolu. bu sayede araba girmeyen muhteşem patikaları da keşfetme şansınız ve daha maceralı bir geziniz olmuş olur.
 • eski akp ibb belediyesi bile otobüs renkleriyle ilgili anket yapmış, kazanan eflatun rengine otobüsleri boyamıştı. ben yaptım oldu şeklinde iş yapma modası geçti, halka bir şey sunacaksanız önceden sorun araştırın yoklama yapın, internet çağında çok kolay bunu yapmak.
 • beğenmedim. atlar daha güzeldi. umarım atları geri getirirler.

  edit: hep derim ekşi insani ideal değil aksine azıcık kültürlü yobazlardır, şikayet ettikleri yasakçı zihniyeti kendi çıkarlarına ters düştüğü için eleştirir, kendi yasağını da ölesiye savunur.

  yanlış olanı doğru hale getirip olanı güzelleştirmek, denetlemek, çözmek yerine ortadan kaldırıp kültürel geleneği korumayı seçemezler. geri zekalı deyince alınıyorlar.

  atlı faytonun kaldırılması hatadır. dünyanın her yerinde benzer atlı faytonlu geziler yapılır. üç tane saçma hayvanseverin tepkisi yüzünden ülke saçma sapan hale geldi. düzeltilmeli idi.

  ayrıca:
  (bkz: köpeksiz sokaklar istiyoruz)
 • fayton yerine gelen mini araçlar gayet sempatik, bir çeşit golf arabası gibi.
  diğer büyükler de klasik çirkin minibüs tadında.
  her tarafı kapalı değil her tarafında açılır kapanır pencere var fotoğraflarda görülüyor.

  https://im.haberturk.com/…b7e4a5a5e41478bd4986b.jpg

  açılır kapanırlığı daha açıklayıcı link:
  https://twitter.com/…vic/status/1271773634894409728
 • atları geri isteyenlere at siki girsin diyorum.

  renkleri dışında araçların bir sıkıntısı yok. o atlara edilen eziyetler de daha diğer dünyaya göçmeden bu dünyada gram gram canınızdan çıkar inşallah.
 • çevreni 360 derece görebildiğin gayet güzel araçlardır. at kullanmak hayvanlara eziyettir. yapılan uygulama için karşı çıkanlar atlara eziyet eden işkencecilerdir.
 • elektrikli olması yeterli, atları da eziyetten kurtardılar, mutlaka çok güzel araçlar vardır ama eğer fiyatları da uygunsa, halkın parasını lükse harcamadılarsa bence iyi yapmışlardır. itibardan tasarruf etme devrindeyiz. (bkz: ayranı yok içmeye tahtırevanla gider sıçmaya) olmasındansa, yeğdir.
 • görsel
  şu şekil araçlar olsaydı daha güzel olurdu sanki.

  edit: yazları yanları açılıp bu şeklegelebiliyormuş araçlar. iyi bir seçim olmuş. bilgilendiren yazarlara ayrıca teşekkürler. :)