• gündüz denize falan giren insanlar var buranın plaj kısmında. olum çok pis lan bildiğin gibi değil. yapmayın gözünüzü seveyim.

esenyurt'un mutaasıp aileleri akşamları buralarda dolaşırlar. yerlileri ise beyaz türktür. sakin bi yer avcılar sahiline göre.
  • bugün ilk defa gittim, suriyelilerin yarısı denizdeydi diğer yarısı da sahilde birbirlerine denizanası fırlatıyordu. bakın ben ömrümde böyle bir sahne hiç görmedim. birbirine denizanası fırlatıp eğlenen insanlar.
  • eski hali daha güzel olan bir sahil. şimdi değişik ağaçlar koymuşlar ama hiç yeşili yok neredeyse. çok sade olmuş. hiç yeşillik kalmamış neredeyse. gittiğim gibi hemen geri döndüm. keşke eski hali bozulmasaydı.
  • sosyal medyadan en son halini gördüm bugün. gerçekten ciddi bir bakıma ihtiyacı vardı. komple yenileyip, değiştirmişler. hatta bu kadar değiştirmiş olmaları da biraz üzdü beni. geçtiğimiz mart ya da nisan aylarında tek başıma gidip, o sahilin kumlarında dizlerimi karnıma çekip oturmuş, ellerimle de dizlerimi sarıp, başımı da gömüp, hüngür hüngür ağlamıştım. akşam saatleri ve hava soğuk olduğu için sakindi, kimse de dokunmadı. gözümden yaş gelmeyene kadar ağladım, kafamı kaldırıp gökyüzünü izledim, dalgaların sesini dinledim. normalde üf deseniz soğuktan donacak biriyim, hiç sevmem soğuğu ama o gün bana soğuk bir gram işlememişti. sonra kalktım, gitmeden önce bir süre de ayakta izledim denizi. kendime o kadar çok söz verdim ki o gün, o halim de hâlâ aklımda, o sahilin havası da, dalgaların sesi de. istanbul içimde hasretse en çoğu o gündendir, istanbula gittiğimde ilk yapacağım şeylerden biri oraya yeniden gitmek ve o sahilin havasını yeniden solumak.
  • yenileniyor, bambaşka bir sahil olacak.
  • kalabalik olmasa nefis bir sahil hatti.
    sahilde belediye kafesinin olmasi da iyi.
  • akıl sağlığını korumak isteyenlerin yazın bilhassa cumartesi ve pazar günleri yakınından bile geçmemesi gereken sahil. yazın hafta içi akşamüstüne kadar biraz daha nefes alınabilir oluyor. bir de zırt pırt "sahilimiz yenilendi adam gibi dolaşın he, belediye başkanı doktor hasan akgün iyi gezmeler diler", "sahile motorlu taşıt sokmayın yoksa fena olur" tarzı anonslar da olmasa daha güzel olacak ama bu anons işinin bende ufak nostaljik duygular uyandırması da hoşuma gitmiyor değil.

yine de bu sahilin en güzel zamanı sonbahar ve kış mevsimleri. hele bulutlu havada yürümesi çok zevkli oluyor o zamanlar.
  • istanbul’un en gezilesi sahili
  • o kadar çok suriyeli, afgan işgal etti ki.. adamlar kendini tadilat moduna alıp sahili kapatmış.
  • maalesef sadece çim ekmek yetmiyor, bostancı - moda arası sahili tek geçerim
hesabın var mı? giriş yap