şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray'lıların fenerbahçeliler ile tartışırken sık sık kullandığı cümle.fenerliler ile bir tartışma oluyor, hemen bu cümleyi içeren entry geliyor birisinden.
 • "en son kim siktiyse en buyuk odur" ozlu sozu baska bir efsane tarafından soylenmedigi surece, su sacma lafı uzun sure futbol tartısmalarında duyacagız. michel platini bu lafı tam olarak nerede soyledi bilmiyorum ama yuksek ihtimal bir hezimetten sonra, gozu yaslı, sesi titrer bir sekilde soylemistir. oyle olmadıysa bile altta bir yerde gizli sebep budur yani. kızdırmıstır arkadasları bunu kahvede o da "olm siz kucuk takımsınız ki zaten" deyip bu lafı patlatmıstır. arkadasları da "yok abi bizim stadımız, tesislerimiz var" falan demistir, uzamıstır muhabbet.

  ama demek istedigim su:

  bu laf, sacma bir laf. degilse bile aglaya aglaya soylenmis bir laf izlenimi veriyor. soyleyeni komik duruma dusuruyor. bu yuzden size dev bir hizmet yapıp diyorum ki, "en son kim siktiyse en buyuk odur" ozlu sozunu benden alıntılayıp kullanabilirsiniz. izin veriyorum. cidden futbol tartısmalarının daha fazla zevk vermeye basladıgını farkedeceksiniz, dunyanız degisecek.
 • (bkz: #15148570)
 • michel platini bu sözün bu kadar ayağa düşeceğini bilse dilini ısırır, dudağını emer yine de söylemezdi yeminle. gerçi elin fransızı nerden bilecek, nasıl öngörecek neler yapabileceğimizi. en yakınındaki türk, şenez erzik. son derece beyefendi bi' isim. kalkıp kura çekimi sırasında "büyük takımlar kupalarıyla, küçük takımlarda şeyleriyle.. ıımmğ. şeyleriyle övünür. nasıldı sizin o sözünüz bay platini? hah! büyük takımları yenmeleriyle övünür." diyecek hali yok ki, tecrübe etsin fransız. deneyimlesin durumu. o yüzden kabahat bulmuyorum kendisine.

  büyük takım küçük takım tartışması mı var? yapıştır hemen "platini, 'büyük takımlar kupalarıyla, küçükler de taşaklarıyla kah övünür, kah böbürlenir' derken ne kadar da haklıymış meğer." deyu. vakit kaybetme aman diyeyim. sektirme hiç. bu adam bu sözü söylememiş olsa, akşama kadar alttan alttan sıvazlar, ne diyeceğinizi düşünürdünüz allah bilir. ibrahim üzülmez, sabri sarıoğlu esprileri yapar; sikindirik bloglardan toparladığınız istatistiklerle ona buna ayar vermeye çabalardınız. farkında olmadan bir milletin genç nüfusunu kurtarmış lan adam. anlatsan, sevinçten gözleri dolar. ve hatta saçları çıkar belki yeniden.

  takımınızın başarılarını, fanatizmle ambalajlayarak, başkalarını göt etmek içün kullanırsanız geleceğiniz nokta bilin ki bu sözdür. daha öteye geçemessiniz. cümlelerinize "futbol asla futbol değildir", "endüstriyel futbol" gibi aforizmaları & kavramları da serpiştirirsiniz ki millet sik sik ettiğinizin farkına varmasın; anlamlı bi' şeyler söylüyonuz sansın. cidden o sanrıya kapılırlar mı peki? kahvelerde evet. onun dışındaki her ortamda göt olan yine siz olur, elinize alırsınız.. kupalarınızı yani. elinize onları alırsınız. demek istediğim o. hemen kıpkırmızı olmayın sinirden. korkuyom.

  eklenti; inönü stadını bilenler içün peşinen söylüyorum, kenya'lıyım.
 • buna göre bugün nal toplamakla, bilmem-kaçıncı-liglerde sürünmekle iştigal eden notthingham forest, fener'den de, galatasaray'dan da, chelsea'den falan da büyük bi kulüptür. ne kadar övünse az yani.
 • galatasaray futbol takımı 2008-09 uefa kupası 4. turunda hamburg ile eşleşmiş ilk maç deplasmanda 1-1 gibi avantajlı bir skorla bitmesine rağmen elenmiştir. birkaç milyon euro için fernando meiradan vazgeçmiş, kewell ı savunmada oynatmak zorunda kalmış ali sami yen deki mücadeleyi son 20 dakika içinde acizce rakibine vermiştir.

  galatasaray futbol takımı 2000 yılından beri avrupa kupalarında istikrarlı bir düşüştedir. ekonomik sıkıntılardan ötürü bile elenmek zorunda kalmış bu düşüş taraftarı bir yaratıcılığa ve araştırmacılığa itmiştir. michel platini nin bu sözü de araştırmacı galatasaray taraftarı icraatlarına bir örnektir.

  edit: teşekkürler jumpdafuckup
 • bu sözü sindiremeyenlere göre pendik en büyük kuluptur.
 • doğru bir önermedir ancak;

  fenerbahçe ile galatasaray arasındaki tartışmalarda kullanılması mantıksızdır.

  geçmişinde başarısız olduğun bir şampiyonada büyük bir takımı yenersen eğer (örneğin fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi tarihindeki en büyük başarısı çeyrek finale çıkmışken, manchester united'ı deplasmanda yendiği maç büyük bir hadisedir) bu sözü doğrulamış olursun. fenerbahçeliler manchester united'lı birisi ile tartışırken bu maç ile övünebilirler. buna karşılık manchester united'lı olan biri de bu sözü ona söyleyebilir. çünkü manchester united'ın o şampiyonada kupaları olduğu ve fenerbahçe'den daha büyük bir klüp olduğu bir gerçektir.

  ancak fenerbahçe ile galatasaray arasındaki bir tartışmada, iki takımın da bulunduğu şampiyonalarda kupalar benzer rakamlardayken bu sözü söylemek mantıksızdır. çünkü fenerbahçe ile galatasaray yüzyıldır birbirleriyle oynamakta ve iki takımın da birbirine karşı aldığı galibiyet çok ama çok fazladır. hadi diyelim fenerbahçe tarihinde galatasaray'ı bir kere yenmiş olsa ve bunu her seferinde anlatsa anlarım. ama böyle bir durum yok. ben kendimi bildim bileli fenerbahçe galatasaray'ı çoğu maçta yendi. galatasaraylıların da çıkıp ama bizim avrupa'da kupalarımız var demesi abesle iştigal eder. fenerbahçe ile mücadele etmediği bir turnuvayı kazanmak, fenerbahçe'ye karşı kaybedildiği zaman bir savunma aracı olmamalıdır. tabi ki çok büyük bir başarıdır ama bu galatasaray'ı fenerbahçe'den daha büyük bir klüp yapmaz.

  platini'nin bu sözü, büyük takımlara karşı alınan ender galibiyetleri kapsar. galatasaray bu hafta barcelona'yı yense, galatasaraylılar bu galibiyetle, barcelona'lılar da tarihleriyle övünürler. çünkü aralarında oynadıkları tarihlerindeki ender bir maç ile büyüklük ölçülemez. ama fenerbahçe ile galatasaray defalarca birbirlerini yenmişken, bu maçlara ve türkiye'de alınmış şampiyonluklara bakılır.

  zaten ezeli rekabetin zevki de burada, aralarında oynanan maçlardadır. siz birisi ile playstation'da oynadığınız zaman genelde kazanan siz iseniz, o birinin dünyayı yenmesi sizin umurunuzda olmaz. çünkü siz onu yeniyorsunuzdur. anlatabildim? geçmedi mi jeton?

  pendikliler fenerbahçelilere biz daha büyüğüz derse, fenerbahçeliler kupaları gösterir. çünkü zaten arada çok büyük farklar vardır. bunu fenerbahçe - galatasaray rekabetine benzeten dingillere soğuk su öneririm. bu dingiller bu sezon da fenerbahçe'yi yeneceklerini söyler durur, yenilince de uefa kupasını söylerler. peki arkadaşım.
 • (bkz: #16729106)
 • anlamadığım bir söz, yani bu takım tutmak denen şey için bildiğim kadarıyla bir çaba gerekmiyor tutuyorum diyorsun o kadar, insanlar sınava girip aldıkları puana göre yozgatspor ya da barcelona taraftarı filan da olmuyorlar diye biliyorum. e şimdi senin ''küçük takım ehehe bizi yendiler diye sevindi ezikler ehe'' dediğin adamlar kendi takımlarını bırakıp, senin o bol kupalı takımını tutmaya başlasalar, küçük takımları kimse desteklemese (ki taraftarsız da var olmaları mümkün değildir heralde) o zaman napıcan ebenin amıyla mı maç yapıcan anlamadım ki.