• kendisine yapilan denyoluklara karsi ataga gecmis kimseye söylenen "abi, sen büyüksün, olgunsun, zekisin, süpersin yani, öyle böyle degil, bunlar adam mi ki kaale aliyosun, ireencler ne diim, ot, bok, böcek, orc bunlar, birak bunlari, sana elf güzelligi, zerafeti yakisir..." dost nasihatinin özeti...
  • ardindan "eseklik bende" diye eklersek, unutulmaz bir emral klasiginin sozleri haline geliverecek cumle
  • bir v pills sloganı. (bkz: öeh)
  • can sıkıp sinir bozan cümle.

gururu falan ezdirmeye gerek yok bazı durumlarda. varsın ne yapmak istiyorsan onu yap, içine sinmeyecekse yapma. bitti gitti. kasmanın ne anlamı var?

o bazı durumlar da hani "durum" olsa bi neysesi var ama, o da yok. bu cümle bi acayip oldu, evet.

hmmm...

velhasıl kelam;

(bkz: bi siktir git dedirten laflar)
  • artık az duyulan sözlerdendir. eski zamanlarda yüzü suyu hürmetine dinlenen insanlardan duyulurdu.
  • bana sık söylenen sözdür lakin büyüklük bende kalınca da bi mok değişmiyor insanlar arsız olmuş ne çare.demem o ki vurun götüne tekmeyi birşey kaybetmezsiniz.
  • yapilan haksizliga, riyaya, yalana, pislige karsilik tavrimi yonlendirmek isteyen kisi tarafindan en son dun duydugum soz.

o kadar asagilik oluyor ki bazen insanlar biz karsiliginda cok kotu seyler de yapsak yanlarinda hep buyuk kaliyoruz.

oyle ki insanlardan soguyorum, oyle ki ben utaniyorum.

buyukluk bende kaldi evet, lakin onda da zerre kadar olsa bir faydasi olurdu.
  • genelde hakketmeyen insana yapılan şeydir büyüklük. zira layık olsaydı karşı tarafın büyüklüğüne gerek kalmaz, bir şekilde orta yol bulunurdu. gene güme gitti bizim büyüklük...
hesabın var mı? giriş yap