şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yurdum insanının bir çoğunun emeklilik hayalidir.
    fakat lafta hayal gibi söylerler bunu.tıpkı aklı eren bir çocuğa büyüyünce ne olacaksın sorusuna sizi başından savmak için "cumhuriyet başsavcısı" olucam demesi gibi birşey.
    fakat ironiktir ki ağzının kenarıyla inanmayarak söylenilen bu söz aslında güzel bir hayat için anahtar formül niteliğindedir.
    işte insan çoğu zaman farkına varamıyor.
    büyükşehirde inanılmaz rakamlarda maaşlar alıp yine de yaşayamayanlarla dolu çevremiz biliyorsunuz.
    15-20 bin tl kazanıp ay sonunu çok zor getirenleri gördü bu gözler.
    saçma sapan yatırım fikriyle at gibi koştururcasına çalışıp kazandığı paraları istediği gibi harcayamayıp bir sığır gibi yaşayan insanlar dolup taşıyor çevremizde.
    tüm bunlar sistemin içerisinde olmakla alakalı değil.
    sistemin köpeği olmakla alakalı şeyler.
    ikisi aynı şeyler değil.
    kıçını yırtarak parasını ödeyebilmek için çalıştığından içerisinde hiç oturamadığı bir evi krediyle alıp, uyumadan uyumaya kullandıkları evlerinden işe giderken
    trafik,park ve yol ücretlendirmeleri yüzünden çuvalla para verdiği halde binemediği arabasına bakarak yatırım yaptım diyen mallarla popülasyonu tavan yapan büyükşehirlerimiz.
    kullanamadıkları malları ve mülkleriyle övünen densiz yığınlar haline getiriyor bizleri büyükşehirler.(aşağılamak için söylemiyorum) ulan kadıköyde apartman görevlisi dediğin adamın bile oturduğu bodrum katının fiyatı 370 bin tl.
    o parayla net olarak küçük bir şehir içerisinde 1-3 dönüm veya 3 - 5 dönüm arazi ( şehre göre,konuma göre değişir) , 100 metre kare tablodan fırlamış gibi bir tek katlı bahçeli ev, lastiği sağlıklı bir şekilde dönen bir aracın olur.
    temiz hava, az kaos, genel ucuzluk ise cabası.
    girersin biraz yorucu işe 1500-2000 tl gibi bir aylık gelirle insan olduğunu anlayarak, hayvanları severek , doğanın içerisinde gezerek tadını çıkarta çıkarta yavaş yavaş yaşarsın.ne şehir hayatından koparsın ne de doğadan.
    o parayla bunları yapamazsın diye iddia eden varsa o parayı denkleştirip buyursun gelsin.
    içerisinden 30 bin tl sini alıp kalan parayla yine bu yukarıda anlattıklarımı ona ben yapacağım.
    (arada kendimize de pay aldık ahaha )