şükela:  tümü | bugün
  • ufukta bir gölge adında albüm çıkardıktan sonra dağılan belki sen de bilirsin,istemiyorum gibi güzel şarkıların yaratıcısı grup.
  • ...
    istemiyorum derken bile
    sen kokan tenine sarılmak
    istiyorum
    ...
  • ... lise döneminde bir konserde çaldığımız "istemiyorum" şarkısının yıllar boyu bize ait olduğunu sanan dış mihrakların (bkz: nekibu) haşin saldırıları sonucu dağıldığı söylentileri dillerde dolaşan, gayet güzel şarkılara sahip olup da tanınmayan ve 14.000 tl'ye satın aldığım albümünün bir tek bende olduğunu düşünüp yanıldığım (bkz: diniszz) grup.
  • son derece acıklı ve güzel sarkılara sahip olan ufukta bir gölge albünü yapan grup..seviyorum işte seni, istemiyorum, şebnemim, vazgeçmelisin bu şarkılardan birkaçı... serdar ortaç gibi bir insanı bile bütün türkiye tanırken, büyülü yelkenin adının duyulmaması bu dünyanın adaletsizliği değildir de nedir..
  • 1990'li yillarda pendik'te kurulmus ve bir album cikardiktan sonra ne yazik ki dagilmis grup. kasetlerini, gruptakilerden birinin* babasinin calistigi onur kirtasiye'den de alabilirdiniz.
  • özel tv lerin pop ayaklarının durgun zamanlarında iyi bir albüm yapmış ve sonradan yok olup gitmiş olan,
    özkan abiye imrenmemi sağlayan ama o yaşlarda abi ne büyüsü ne yelkeni yaw başka isim yok muydu dediğim grup.
  • issiz bir sokakta dusunurken seni
    yagmurun islakligi bedenimi oksuyor
    aglamiyorum derken bile
    sen kokan saclarinda
    aglamak istiyorum

    (boyle bi tane daha vardi unuttum)

    yeter artik usandim
    sevmedigini biliyorum
    soylemeye geldim zaten
    seni istemiyorum

    sarki sozlerini tam hatirlayamasam da bu album bana zamaninda edirneli bir arkadastan gelmis ve severek dinledikten sonra kaybetmisimdir.yillarca aradim ama bulamadim bi daha... eger bu albumun mp3lerine sahip olan biri varsa dotumu bile veririm.
    (bkz: abartma)
  • albüm çıkarmış fakat albümün maddi yararını görememiş ve de dağılmış grup. maddi yarar görememelerinin sebebi albümün satmamış olması değil albüm yüklü kamyonun korsan kişilerce soyulması sonucunda grup üyelerine ayıp olmasıdır. bence çok acıdır.
  • belki sende bilirsin e aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz; bir dönem radyolarda dinlerken "ya bu adamlar kim abi ne güzel söylüyor" diye düşünmekten kendimi alamadığım gruptur.

    http://www.youtube.com/watch?v=k1_wl1gcqog

    "yolum hiç değişmedi. güldüm, yazdım. ağladım, yazdım. bunaldım, yazdım. düşledim, yazdım. içimden gelenlerdi hepsi. nedense hiç umutsuzluğa düşmedim. bir gün sıranın geleceğine emindim ve o gün geldi. dinleyeceğiniz şarkılar, şarkı olsun diye yazılmadı. sonunda sizlere ulaşıyorum ve yolum henüz tamamlanmadı." diyen bülent birinci boş kuyu isimli albümüyle aramıza döndü.

    1992 de c.özkan kurt’la yola çıkan bülent birinci, büyülü yelken isimli grubu kurarak bir albüm hazırlamıştı.

    aradan geçen 15 seneden sonra tüm söz, beste ve düzenlemelerin kendisine ait olduğu albüm, “b1” kısaltma adı altında, “boş kuyu” isimli parçasının adını aldı...

    kendine has bir tınısı olan albümde vokal ve mızıka bülent birinci’ye ait. gitarları barış bölükbaşı, davulları utku ünal, klavyeleri serhat ersöz, bas gitarı berkan şener ve perdesiz bas gitarı da eski grup arkadaşı özkan kurt çaldı...
  • belki sen de bilirsin, şebnemim gibi güzel şarkılara sahip gruptur.solistleri bülent birinci 2006 yılında solo albümünü çıkartmıştır.