şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yolculuklarda mutlaka rastlanılan mola yeri objesi basliginda cannibal corpse yazmis bunu. guzel bir tespit yapmis. metro muavininin yaptığı harekete kadar ben de anlam veremezdim buna. demek ki soğuktan içeri kaçsın diyeymiş.
 • mavi gomlegin, gece karanligi ve fit muavin vucudu

  ile kombinasyonu sayesinde

  gorunmez bir koruyucu tabaka olusturmasi sonucu ortaya cikan protection.
 • metro turizmin "içi içine sığmayan" muavinidir.
 • her zaman yolcularla veya hoşgeldiniz deyince hoş bulduk, kolay gelsin gibi cevap veren yolcuyla gereksiz samimiyet kurmaya çalışan muavindir.
 • 40 derece sıcakta takım elbise giymekters modeli vardır birde. yazın istanbul kaynaklı kanallarda, biz sıcakta yanarken, sunucular, konuklar takım elbiselidir.. birde üstü takım altı şortlu bir sunucu vardı..

  ateşli erkektir ama soğuk erkek yaz sıcağında klima gibi oh mis.... baharatı, özellikle zencefili çok kaçırmış olabilir.. bir gün yazın zencefil yedim, klimalı banka da terliyordum, acaba klimamı çalışmıyor dedim ki çalışıyordu, diğer insanlarda bir sorun yoktu..

  ateşli kadındaha çok kullanılavbiliyor terim olarak ''ateşli erkek'' lafından.. (bkz: türk erkeklerinin en ateşli erkek seçilmesi)
 • özel bir gömlek olma ihtimali de vardır, sıcak tutan.

  montunu kurutemizleyiciye vermiştir.. kışlıkları daha çıkarmamıştır.. erzurum'dan gelmiştir..

  venezuela rahmetli başkanı chavez'in kurşun geçirmez özel bir gömlek kullandığı söyleniyordu. gazate de haberi vardı. (bkz: kurşun geçirmez beyaz gömlek)

  --- spoiler ---

  erdoğan’a obama gömleği 22 şubat 2010 pazartesi türkiye başbakan erdoğan için kurşun geçirmeyen ve abd başkanı obama’nın giydiği özel gömleklerden sipariş edildi.

  başbakan recep tayyip erdoğan’ın konuşma yaptığı kürsünün içini kurşun geçirmez çelik plakayla kaplayan koruma görevlileri, zaman zaman erdoğan’dan çelik yelek giymesini de istiyor. bu taleplere pek sıcak bakmayan erdoğan’ın, bazı durumlarda yeleği giydiği de oluyor.

  çelik yelek, gömlek altında pot yaptığı için de tercih edilmiyor. bunun üzerine alternatif bir yöntem arayan görevliler abd barack obama’nın da kullandığı ‘bullet proof’ adıyla bilinen özel yapım çelik gömleklerden sipariş verdi. hürriyet gazetesinin haberine göre bu çelik gömlekler, normal çelik yeleklerden daha ince ve daha hafif. ultra yüksek moleküler yoğunlukta polietilen malzemeden yapılan gömleklerin, kurşuna mukavemeti üst seviyede.

  çelik yelek denmesine karşın içinde çelik bulunmayan gömlek özel bir kumaştan yapılıyor. “çelik” ifadesi gömleğin kurşun geçirmemesinden dolayı kullanılıyor.vıp satışı yapılan çelik gömleklerin fiyatı, 12 bin dolar.

  mit’te denendi gömleklerden biri, milli istihbarat teşkilatı’nda da denendi. yakın mesafe tabanca, uzi gibi makineli tabanca, mp4 ve uzak mesafe tüfek atışlarında başarılı sonuçların alınmasının ardından erdoğan’ın beden ölçülerine uygun sipariş verildi.
  --- spoiler ---

  hürriyet haberi

  ntv haberi
 • montun üstüne gömlek giymiştir.