• biraz önce tvde tesadüfen gördüğüm yeni teknoloji.
    yıllardır böyle acısız ve daha etkili bir çözümün neden olmadığını düşünürken tv de bahsedildiğini görünce şaşırdım. nihayet insanlara işkence çektiren lazer epilasyon sona eriyor ve bu uygulamanın en acısız, en hızlı ve en son teknolojisi devreye giriyor. an itibariyle 13 ilde klinik var görünüyor ancak zamanla çoğalacaktır.
    hollywood ünlülerinin kullandığı teknolojiymiş.
    mevcut epilasyonlarda güneş ışığına maruz kalmak sakıncalıyken buz lazerde bu olay da ortadan kalkmış.
    kılın kalınlığı ve rengi sorun değil. başlığı büyük olduğu için seans süreleri hem toplamda hem de seans başına oldukça kısalmış.
  • acısız olmayan, hatta acısı daha fazla olan lazer epilasyon cihazıdır. acı yok, havada uçuyor vs. laflarına kanmayın tam bir dolandırma yöntemi. deneme atışında yaktı geçti.
  • gerçekten acısız lazer.
    bunca seneyi boşa geçirmem ziyanmış.
    yapın, yaptırın.
  • gayet de acı veren bir lazer teknolojisi. buz lazer dediğimiz aslında diode lazer. buz denilmesinin sebebi ucuna takılan buz başlık. bu başlık, hissedilen ısıyı azaltıyor. böylelikle diode'a göre çok daha yüksek dozda atış yapılması sağlanıyor. bu yüzden ince ve renksiz tüylerde de etkili oluyor. alexandrite'e göre daha fazla acıdığını düşünüyorum. ama ondan çok daha etkili olduğu kesin. kalın tüylerde önce alexandrite ile inceltme işlemi yapılıp daha sonra buz lazer ile bitirme işlemi yapılıyor. kalın tüylerde buz lazer çok acı verir diye olabilir. tavsiyem 2 lazer türünün de olduğu bir merkeze gidin ki sizden para almak için saçma sapan acılar çekmeyin veya acımasın diye düşük dozlarda aylarca devam etmeyin. ve kesinlikle gidin. bitirmese de sizi memnun edecek seviyede azaltır.

edit: teknoloji gelişti, sıfır acı buz lazerler çıktı. hala yaptırmayanlar varsa diye şey ettim :)
  • pek acı hissetmediğiniz lazer. hatta bence gayet rahat bir şey. diğerlerinin acı durumu nasıl bilemiyorum. diode lazer olarak geçiyor. derdiniz acı ise acı yok rocky.

bana kolların beyaz olduğundan daha iyi demişlerdi. yalnız bir seneyi geçti hâlâ tamamen bitmedi. memnun değilim. yüzde doksan başarı sağlanır diyorlardı. alakası yok. sadece yavaş çıkıyor ve ince. biraz da seyreldi.
    yüzde doksan bitmiş olunca kalanları alsam olur mu dediğimde olmaz dediler. en uyuz olduğum şey şu kolda kıl işi. ince de olsa sinir olurum alırım. lazer bitince de şu anki gibi jiletle alayım o zaman dedim ama o da olmuyormuş. bunu bilseydim başlamazdım. bu arada lazerde sadece jilet kullanabiliyorsunuz aklınızda olsun.

bir de işlem bitince silverdin sürecekmişsiniz. unutmazsam kollarıma sürüyorum. güneşte durmayın. güneş kreminizi mutlaka sürün. ıpl işe yaramayan bir şeymiş. geri çıkıyormuş. boşuna para vermeyin. gerçi ben de memnun değilim ama demek daha beteri. bir de zararı yok falan diyorlar ama birkaç yıl sonra zararlıymış derler kesin. iğneli daha etkili diye duydum. boşuna hâlâ şuna gitmeyeyim iğneli ile kökten çözeyim diyorum. giden olduysa fikir verirse sevinirim.

edit: aklıma geldi de cildiniz hassas ise direkt jilet vurmayın. benim bir kere öyle yapınca kollarım kızarmıştı. çok kötü olmuştu. kaşınıp duruyordum. sabunla köpürtün önceden. lazere gitmeden önce de krem falan sürmeyin. bir de iğneli hakkında dediğim gibi giden varsa memnun kaldı mı yazarsa sevinirim.

edit: üç yıl gidince bitti.
  • lazer epilasyonun buzlu yöntemi sanırsam. üstüne lazer ve iğneli epilasyonun verdiği acıyı vermiyor. 2x1cm’lik başlığı ile daha geniş alana uygulama yapılabilen buz lazer’de seans süresi de buna bağlı olarak kısalıyormuş.buz lazer özel başlığı ile uygulama anında uygulama alanına buz tutarak acıyı ve ağrıyı ortadan kaldırıyor. benim içime sindi valla
  • dudak üstü- namı diğer bıyık bölgesi için yorumum: kesinlikle acı var, daha doğrusu ısı var.buz başlık bazı kıl kıvamındaki tüylerde yetersiz kalıyor. ama kesinlikle alexandriteden etkili. ince tüyleri de görüyor,atışlar onların dibine de isabet ediyor olsa gerek-acısı ondan fazla sanırım. evet, mantıklı geldi bu uydurduğum.
  • yukarıda arkadaşında dediği gibi buz başlık lazer epilasyon yöntemi, başlık buzlanır etkiyi arttırır acıyı azaltır. 2 hafta önce arkadaşın tavsiyesiyle şirinevlerde bir lazer merkezine gittim optima diye bir firmanın ürettiği cihazları gösterişli ve kaliteli olduğunu söylüyordu, seanslara başladık. dediğine yakın bir şekilde acısız fakat soğuk (soğuğa karşı hassasiyeti olan biri olarak). tabi ilk günden olumlu izlenim bıraktı bende %30 oranında döküldü, tahmini 3 maksimum 4 seansta kesin sonuç bırakacaktır.
  • acısı kişiden kişiye değişiklik gösteren kılminatör. tabi |pl denedikten sonra buz lazer müthiş gelir. zira ıpl makina alev aldırır
  • emaar’daki pronailde yaptırdım. hiçbir işe yaramıyor. bırakın sarı tüyleri kalın tüyler bile dökülmedi. paranıza yazık. özellikle sarışınlar paket vs almayın önce bir deneme seansı yapın ki bir boka yaramadığını görüp toplu para kaptırmayın.
hesabın var mı? giriş yap