şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir kot modeli bunun kadar fenomen olmamıştır. benim yoktu ama, bir gün teyzemin oğlundan ödünç alıp giydiğim buz mavisi renkli loftun verdiği tad ve özgüveni hiç bir giyside bulamadım.
  • başlığının yeni açıldığını görünce çok şaşırdım.
    öyle bir piyasa yaptı ki, resmen statü sembolü oldu. paçalar ispanyol paça, yukarıya doğru dar model.
    aldıramadığı için ailesiyle kavga eden günlerce konuşmayan ergenler kitlesi yaratmıştır. eğer bu kota sahipsen, doğum günü partilerine çağrılırdın. arkadaşlarınla sosyalleşebilirdin.
    içine kapanık bir çok ergen bu kot sayesinde zincirlerini kırıp özgüven sahibi olmuştur.
    (bkz: 90'larda çocuk olmak)

edit: başlığı açılmış zaten. yazdıktan sonra farkettim.
    (bkz: buz mavisi loft pantolon giymiş efsanevi nesil*)
  • başlığı görünce gülümsedim.üniversite yıllarım,paça kısımları lime lime olana kadar üzerimden çıkarmadığım açık mavi, paçalara doğru genişleyen,düşük bel kotum.bir de bunun bir üst versiyonu diyebileceğim buz mavisi levis 501 kotum. güzel günlerdi.
  • gözlerimde bir kaç damla yaş
  • vay be. ergen donemlerimin vazgecilmez kotuydu. buz mavisi loft, benetton t-shirt, swatch saat ve sebago kombiniyle tamamlanirdi. buz mavisi lofttan sonra oil geldi fakat hicbir zaman loftun yerini alamadi. tabi simdiki lofttan bahsetmiyoruz 90'larin ortasi. daha kaliteli ve levi,s 501 ile statu sembolu sayilirdi.

naf naf ve chevignonu da unutmamak lazim.
  • gençler bilmez, ilk mağazası izmir göztepededir. küçücük bir dükkanda her gün kuyruk olurdu. dönemin efsanesi levis'in aksine çok farklı bir kalıbı vardı.
    bir erkek nesli kısır olduysa bu pantolon yüzündendir. vücudu o kadar çok sarar ki afedersiniz babafingoyu nereye yatıracağınızı bilemezsiniz. o günleri düşünüp hala utanç duyuyorum. nasıl giymişiz öyle dar dar.
    bir ayrıntı daha: paçası bir miktar uzundur ve timberland ayakkabının altına girerek parçalanır ve saçak saçak olur. böylesi makbuldür çünkü
  • loft paça ile birleştirildiğinde efsaneleşen pantolon.