şükela:  tümü | bugün
 • dünya kış rüzgarlarını beklerken çıkan george martin'in yeni kitabı. kitabı tek başına yazmamış westeros.org sitesi kurucularının katkılarıyla oluşturulmuş. adından da anlaşılacağı üzere yine buz ve ateşin şarkısı serisiyle ilgili yalnız geçmişi anlatıyor. birden çok hikayenin olduğu tarih kitabı gibi bir şey sanırım kabaca bir tabirle. kitapta kısaca bahsedilip tadı damağımızda bırakılan o hikayeleri daha detaylı okuyabilecek olmak son derece güzel ama satış fiyatına baktığımda şok oldum. 89? satış fiyatı, 63? ye kitap sitelerinde ön siparişte görünüyor. yani dizisi çok popüler oldu diye böyle bir fiyat çekmek bence gerçekten ucuz bir hareket.
  idefix linki yüksek fiyat içerir!
 • 344 sayfa ne amk? en az 1000 sayfa olmalıydı, daha azı kesmez bizi.
 • buz ve ateşin dünyası

  baştan sona rengârenk çizimlerle donatılmış bu kitap, yedi krallık'ın tarihini kapsamlı bir şekilde anlatıp buz ve ateşin şarkısı ve son dönemlerin en popüler dizisi taht oyunları'nda yaşanan olayların habercisi olan epik savaşlar, amansız rekabetler ve cüretkâr isyanlarla ilgili tüm detayları gözler önüne seriyor. bu kapsamlı tarihçe, george r.r. martin'in ünlü web sitesi westeros.org'un kurucuları ve belki de bu dünyayı vizyoner yaratıcısı kadar tanıyan yegâne kişiler olan elio m. garcía jr. ve linda antonsson ile yıllar süren işbirliği sayesinde gerçekleşti.

  septonların, büyücülerin ve ozanların nesilden nesile aktarılan halk hikâyelerini, âlimane görüşlerini ve bilgi birikimini buz ve ateşin dünyası'nın sayfalarında bulacaksınız. buz ve ateşin dünyası, karanlık çağ'dan kahramanlar çağı'na, ilk insanlar'ın gelişinden fatih aegon'un tarih sahnesine çıkışına, aegon'un demir taht'ı hazırladığı günden deli kral ıı. aerys targaryen'a uzanan, dolayısıyla “günümüzde” starklar, lannisterlar, baratheonlar ve targaryenlar arasındaki çekişmeleri şekillendiren tüm olaylara dair kayıtları içeren kapsamlı bir tarihçedir. george r. r. martin'in şaşırtıcı bir titizlikle detaylandırdığı bu evreni ve bu evrende yaşananları tam anlamıyla kavramanıza imkân tanıyacak olan buz ve ateşin dünyası, kalemin kılıçtan keskin olduğunu size de ispatlayacak.

  diyerek tanıtımı yapılmış
  62.30 tl fiyatla ön siparişi alınan 15 eylülde çıkacak kitap.
 • 344 sayfa ama boyut olarak normal bir kitabın 2 katı büyüklüğünde olan bir kitap, normal kitap boyutuna indirirsek 1000 sayfa civarı olur üstüne renkli resimli ve 1.hamur.

  pahalı mı pahalı evet ama epsilonun 700 sayfa kitabı ikiye bölüp, puntoyu büyütüp üstüne her kitap için 35tl istemesinden iyidir diye düşünüyorum.
 • eralp ersoy, can ayas, harun içöz, özge altundağ tarafından çevrilmiş kitaptır. 70 tl fiyatlıdır. kitabı 4 kişi çevirmiş daha ne amk.
 • yedi krallıktaki eski önemli krallardan, devlerden, büyülerden, eski isyan ve savaşlardan, gece nöbetinin geçmişinden, essostaki şehirlerin geçmişinden konu başlıkları var. ayrıca son olarak the bones of beyond adında da başlık var.
  neden sibel alaş değil çevirmen diye bakınırken akılçelen kitaplar yayınevi'ymiş bu kez epsilon değil.
  bir sonraki dizi serisi olmasını istediğimiz konular.
 • kış rüzgarlarını beklerken piyasaya çıkan grrm kitabı. birer paragraflık bildiğimiz westeros tarihinde yaşanmış olayları detaylı bir şekilde anlatan bir nevi tarih kitabı. çıkış fiyatı oldukça yüksek. dr linki
  dr fiyatı an itibariyle 66,75 tl.
  kitap hakkında küçük bir not: grrm kitabı tek başına yazmamış. yazarlar george r. r. martin, linda antonsson, elio m. garcia jr olarak görünüyor.