şükela:  tümü | bugün
  • adini yillarin buzbag'indan alan ama damakta biraktigi tat ondan kat kat guzel olan ozel bir saraptir. kendisi 24 ay mese ficilarinda ve bir muddet de sisede dinlendirildikten sonra piyasa surulmustur. okuzgozu ve bogazkere uzumlerinin birlikteliginden elde edilmistir ve sise sayisi kisitlidir. zira kendisine ancak kayra'nin anlasmali oldugu restoranlarda ulasilabilmektedir.
  • kırmızı şarap. içiyorsun, doyamıyorsun
    ayrıca bu ara anlaşmalı restoranlar dışında metro'da da bulabiliyorsun
  • bitmemesi için damlalıkla bile içebileceğim lezzetteki şarap.
  • 15 yıl olgunlaştırmaya müsait şarap. bunlardan iki tane var evin ücra köşelerinde, bakalım ne zaman tatmak nasip olacak.
  • kayra'nın pek çok yerde bulunabilen bir şarabıdır ve benim tattığım, türkiye'deki en kaliteli şaraptır. fiyatı biraz daha yüksektir ama özel günlerde açılıp dibine vurulası şaraptır. zaten güçlü bir temel (buzbağ şarabı) üzerinde yıllandırma ile ilk kez tadanın bile anlayabileceği bir asalet katılmıştır. şaraptaki derinliği bukesinden bile anlayabilirsiniz. kız arkadaşına özel bir günde güzel bir sofra hazırlayıp da yanına hangi şarabı alacağına karar verememişler için gözü kapalı tavsiyemdir.
  • 1,5 lt lik magnum şişesi çıkmıştır 15 yıl saklama için en iyi 1,5 lt lik şişesi uygundur.
  • bir kadehi sabaha kadar şokoloko yaptırabilen süper içki.
  • bir damlası damızlık olarak bir göle damlatılınca göl komple şaraba dönüşüyormuş!
  • 2007 hasatı açıldıktan en az yarım saat dinlendirildikten sonra içilmesi gereken, bu durumda yoğun kırmızı meyve aromasını damağınızda hissetmenize sebep olacak güzel şarap.
  • 2007 hasatını geçtiğimiz haftasonu içme fırsatım oldu. sözde iki kişi içecektik fakat ben çingenlik yapıp tamamını kendim içtim. öyle güzel bir şey bu.

lezzet olarak da, meyve ağırlıklı diyebilirim. fiyatı real markette 40 tl idi. dlc öküzgözü bozduğu için, fiyat performans açısından en güzel şarap şu anda budur.

tek eksi yanını, sabah kalktığım zaman "başağrısı" olarak söyleyebilirim. şarap bende başağrısı yapmamasına rağmen bu kerata yaptı.

ayrıca yanında sangria içmeyin, şarabın tadını bozuyor. fuck you erasmus people!