şükela:  tümü | bugün
 • yasaklı bir blog sitesi.

  http://www.buzcevheri.com/
 • o bir avukat, kaca gülüşlü,kitap haseti,mumbar düşkünü,poşetle buzda kayma rekortmeni...
 • güzel desenli bir kutuyu çağrıştıran kimse. fi tarihinde güzel şeyler yazmasıyla da hatırlanacak.

  --- spoiler ---

  23 ağustos 2007

  spontane dökülenler

  soğuk suların üzerinden esip gelen rüzgarın sıcaklığı bu. ama bunu hissedebilecek bir adam değil o.

  belki de hiç olmayacağını düşündüğü bir takım duyguları yaşayan bir beyinin dipsiz çelişkilerinde kalmış bir adam. olabildiğince cesur ama, bedeni kök salmış tanıdık el topraklarına. alnına bir yerlerden kaynağı olmayan bir ışık vuruyor. gözlerinde otuz dakikalık uykunun uykusuzluğu var. sahibesinin kırbacının şaklamasını seviyor artık. köle olmayı sahibesinden dolayı seviyor. kırbacın sırtına attığı her desene, her parafa “guernica” ve aşağı yukarı inen ellere “sevi” diyor. ne söylediğinin farkındalığında herhalde ki değer biçiyor. oysa ki bembeyaz bir siluetti gördüğü. ağız kısmında bir çift kızıl kor vardı. ufak tefek ateş parçacıkları uçuşuyordu her lafzından. bazen aralarına mısralar koyuyor birbirine uyaklı, bazen simli rüyalar. daha başaran olmamış, iyice harlanmış kor parçasını söndüren… kor parçasıyla sönen.

  belki de yitik anlarımın kasveti bu üzerime çöken. belki de ne adam var ne köle? sadece her dem bir dize..

  --- spoiler ---
 • ara sıra özlenen kişi. insanın gece gece cümle kurmasına yardımcı olan yazıların sahibi. bir de manyak oldies arşivi vardı.
 • nice yıllara kişisi. öperim kelden.
 • artık o bir avukat değil, animatördür, evet. yeni blog http://kuytukutu.blogspot.com.tr/
 • nick cave and the bad seeds konserini gorunce aklima dusen eski kankim. tam bir nick cavecidir. zamaninda blog alemini sallamisligi da vardir. bense basinin etini yiyordum, buzcevheri bloguma playlist koydum girdigi gibi caliyor boyle olmasin, buzcevheri blogumun sablonunda sunu yapcam da su kodu nasil saapcaz, buzcevheri su buzcevheri bu... kisaca o bir yol gosterici, dert ortagi, tam bir abig!