şükela:  tümü | bugün
  • valla çocukluğumdan beri gördüğüm limondur. fotoğraf yok şimdi çekip atamayacağım ama çok enteresandır.

kurudur, soğuktur, taş gibidir. genelde de çay tabağındadır. yoğurt kutusunun falan üstüne koyulur.
  • (bkz: streç film)
  • gelecege umutla bakan insanlar tarafindan oraya konulmustur.
  • diger yarısı hakkında çeşitli dedikoduların ve ihtimallerin çok oldugu limondur aslında mesela:
    tavuk suyu çorbaya sıkılmıştır
    ıhlamurun içine atılmıştır
    yeşille siyah zeytin arasında katık yapılmıştır
    şerbete kıvam katmıştır
    maden suyu ile birlikte hüpletilmiştir
    gibi gibi gibi.....
    ben mi çok çocuksuyum,yoksa okuyupta yüz ekşitenler siz mi çok kaybettiniz içiniz deki küçük çocugu....
  • bazen dolabın kapak hareketleriyle kayıp yumurtayla bütünleşiyor.
  • - ay israf olmasın ya buzdolabına koyuyum, ay dur görgüsüz gibi , en iyisi altına çay tabağı koyuyum.

-limon, limon.. ya buna bir şeyler olmuş. yeni alıyım. israf olmasın yarım yeter bana. yarısını da.. ya bunlar sığacak mı aynı tabağa?

bense kaldıysa ekşi ekşi yerim efendim, bu duruma mahal vermem. bir limonun bile kalbi var. oysa ki siz bayım bir sebze bile olamazsınız.
  • biraz önce buzdolabını açtığımda karşılaştım kendisi ile. dolabımızın demir başıdır. kimi zaman taze ve canlı kimi zaten ahı gitmiş vahı kalmış bir halde çıkar karşıma.
  • hep yumurtaların yanına koyduğum yarım limondur. hiç de kullandığımı hatırlamıyorum ama o yarımı hep koyuyorum. kuruyunca çöpe gider tabi.
  • buzdolabının demirbaşlarındandır. dolapta, su içinde yüzen yoğurt ve aylarca yenilmeyen reçel gibi dostlarıyla yaşar.