şükela:  tümü | bugün
 • bugün televizyonda arçelik reklamında gördüğüm hede. alakasız bir yere alakasız şeyler koyma hastalığından muzdarip olmuş buzdolabıdır. ben mutfakta, buzdolabından facebook'a girecek birinin olduğunu düşünemiyorum. kapitalizmin gereksiz yeniliklerle, tüketici gözünü boyama sevdasıdır. dvd oynatıcılı çamaşır makinesi bekliyorum aynı firmadan. belki insanlar sıçarken film izler.

  edit: birkaç arkadaş dolabı internetten idare etmek için olabilir diye yorum yapmış. reklamda internetten alışveriş yapabileceğinizi söylüyordu. dolayısıyla direkt olarak internet kullanımı.
 • harika bir olay, entry bile girilebiliyor. hop, girdim.
 • ben reklamı ve ürünü görmedim ama yamulmuyorsam, internet'e girmek için değil, internetten buzdolabı ayarlarını değiştirmek için ilave edildiğini düşünüyorum. çünkü bu olay epeydir mevcut. şayet başlıktaki gibi internette sörf yapmak içinse enteresan bir kafaymış.

  gerçi yediğinin içtiğinin fotoğrafını çekip facebook'a koyanlar artık buzdolaplarının içini çekip koyarlar. (bkz: oha çüş)

  edit: az evvel reklamı izledim ve yukarda halen olumlu yorum yapma çabamı sikeyim afedersin. lan bildiğin 8inç tableti yapıştırmışlar ya la. ben de böyle özel bir lcd ekran falan bekliyorum, işte dijital soğukluk göstergeleri kilo hesapları aynı zaman da internet bağlantı ibresi. sci-fi bi şeyler arıyorum adamlar bildiğin piranha 8inç tableti çakmışlar amk. piiii..

  reklamı izlemeden önce hayalimde şöyle bir şeyler canlanmıştı: http://i39.tinypic.com/dq62qb.jpg
 • buzdolabını açtığınızda yemeye bir şeyler bulamazsanız, açlıktan ölmemeniz için düşünülmüş olsa gerek...bakıyorsunuz dolapta salça, yumurta, ıvır zıvır dışında yemek namına şey yok, hop hemen internete girip yemek sipariş edebiliyorsunuz...işte bunlar hep tüketim toplumu...
 • bu teknolojiyi buzdolaplarının yanyana getirilerek kızılötesiyle dosya paylaşılması izleyecektir.
 • reklamda da belirtildiği üzere amacı ' dilerseniz bu buzdolabından ( buzdolabının önünden ) sanal marketlerden alışveriş yapabilirsiniz ' miş. yersen, pardon alırsan.
 • günümüz tablet bilgisayar teknolojisine baktığımızda pek de önemli olmayan özelliktir.

  arçelik buzdolabının içindekilere bakıp eksikleri otomatik sipariş verdiği zaman gelsin, elini öperim o zaman.
 • buzdolabinda torrent ile yemek download edebileceksek, buzdolaplari arasinda bluetooth veya kizilotesi ile yiyecek-icecek transferi yapabileceksek bir anlami olacak olan olay...

  otesi gormemislik olur.