*

şükela:  tümü | bugün
  • hani buzdolabının motorunun bilmem neresinin arızalı olmasından kaynaklanan,
    mekanik seslerinden hariç,
    özellikle derin dondurucu ve / veya buzluk mevkilerinde gerçekleştirdiğiniz eylemler ertesi,
    siz yerinizi aldıktan sonra duyulan, buzlar kırılıyor, buzdolabında atlar dörtnala koşturuyor da nasıl oluyor,
    diye sessiz evde, yanlız başınıza loş ortamlarda melülleştiğinizde aklınızı alabilen desibele çıkan sestir.
    yok ya bizim emektar ömrünü teslim ediyor biz vurdumduymazlık yapıp, neyin var ? nasılsın ? deyip hal hatır sormuyoruz,
    ya da hakketen bizim bosch'un ar-ge sinin bilgisi dahilinde çıkan ses.
  • eziyet olsun diye psikopat ebeveynin çocuklarını kilitledikten sonra kısa sürede gelecek hömkürmelerdir. bak şu da olabilir evde yatağın altında gizlenen canavarların, ev ahalisi uyuyunca harekete geçtiği kazara bir fert uyandığında buzdolabına gizlenmek suretiyle üşüyüp çıkardığı titreme sesi. yine şu da olasıdır ki evcil hayvanı serinlesin , sevaptır diye buzdolabına koyduktan sonra gelen iynk iynk sesleri de olabilir.bana bunlar mümkün deyin!
    (bkz:kafayı yedim ben )
  • buzdolabin "no frost" olmasindan kaynaklanabilir. bir takim no frostlarin kendi icerlerinde(nerelerinde?) olusan buzlari kirma mekanizmalari vardir iste o mekanizma kuturt katirt diye buzlari kirar ve o sesler cikar, hatunu yataktan ziplatir tatli uykunuzda "evde bir sey var" diye durtulmenize sebep olur.
  • (bkz: evdeki ses)

gecenin bir vakti,
    uyku sersemi aklinizi alabilecek potansiyele sahip ses.
  • (bkz: gozer)
  • ucak motoru mubarek, uykuyu boler ruyanin icine sicar. seytan diyor saglam bir komsu bul, evi tasi sonra kramer gibi at buzdolabini.
  • "pot, pat, çat" şeklinde olan sestir az önce duymuşturum en son.
  • bizimki yakında ortamıza oturup sohbete katılacak. o derece çıkartıyor sesleri nasılsa
  • (bkz: requiem for a dream)

benim için genellikle:

(bkz: ateş seni çağırıyor)
  • herkes bir gun 15 dakikalıgına meshur olacak diyorlar.

senin krallıgının kulu olmaya, kendi fakirhanemin palyaçosu olurum usta.