şükela:  tümü | bugün
  • hem heterojen hem de saf olmasıyla kimyada bi istisnaya sebebiyet veren karışım...
  • (bkz: antarktika)
    (bkz: arktika)
  • amerikada bir restoranda su istediginizde default olarak size getirilen sey. salataya bin tane sos cesidi* sunmayi biliyosunuz da suyunuza buz ister misiniz demeyi mi akil edemiyosunuz?!? with no ice please....
  • back to the future 3'de marty'nin salonda barmenden istediği içecek. barmen de su istiyorsan yalaktan içebilirsin demişti ve viski vermişti.
  • sakinlestirir, sinirleri yatistirir.

buyuk bir bardaktan, bolca buzla beraber kucuk yudumlar halinde dakikada 1-2 yudum icilmeli.

genel olarak profesyonel snooker oyunculari kullanir.
  • nemli ve kurak havalarda ilaç gibi gelen, doğal içecek. buzlu suyun içindeki su bittiğinde, buzları kemirmek ayrı güzel olur.
  • en güzel tarafı, buzun eriyince su olması ve tadını etkilememesidir. oysa buzlu kola öyle mi? dibi gelince bok gibi oluyor afedersiniz.

derdimi de tepe tepe kullanın.
  • efsanevi bir şey.
    yaz aylarında su dolu koca bardağın içine atılan dört beş buz gibisini tanımam. metabolizmayı sıcak suya nazaran daha çok hızlandırdığı söyleniyor.
  • metabolizmayı hızlandırıyor çünkü vücut bu suyu kullanabilmek için öncelikle kendi sıcalığına getirmek zorunda. bunu da yaparken normal suya oranla daha çok kalori yakıyoruz.
  • yazın favori içeceğim haline geliyor. inanılmaz keyifli oluyor içmesi yaz aylarında, neredeyse başka hiçbir şey içmeye gerek kalmıyor.

sakin sakin yavaş yavaş nazik nazik birkaç yudum birkaç yudum boğazınızdan akıp gitmesi hem insanı sakinleştiriyor hem ferahlatiyor.

"içine su serpmek" deyiminde bahsedilen su şüphesiz buzlu su olmalı. canım benim. (gidip bardağıma birkaç küp daha buz atayım.)