şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk sıkışta biraz sert gelen ancak zamanla güzelleşen, baya kalıcı bir bulgari parfümü.
 • en kalıcı yaz parfümlerinden birisi olduğunu söyleyebilirim. çok hoş da bir kokusu var, yalnız koku bana tanıdık geliyor. çok popüler olduğunu duymamıştım ama, belki de benzer bir popüler parfüm var bilemedim.
 • çok güzel parfüm, çok da kalıcı ama bvlgari pour homme'nin yanından geçemez. çünkü pour homme'nin kızlar üzerindeki etkisini ben bile çözemedim, çok daha kendine özgü ve güzel kokan bir parfüm. yazın günlük kullanımda tercih edilebilir bir parfüm ama buna gelene kadar çok daha güzel kokular var. ayrıca, bvlgari aqva marine olarak yazılmaktadır.
 • ilk basta kokusunu tam olarak cozemedigim ama bir kac saat sonra "lan guzel parfummus" ve akabinde daha fazla saatlerin gecmesiyle "bu nedir ya" dusunce baloncuklariyla beni mest edip, icimdeki narsisizmi sifirdan tavana vurdurmus olan parfumdur.
 • an itibari ile watsons'da 100 ml fiyati 119 tldir.stok yapmak icin cok iyi fiyat.
 • durup durup kendimi koklamama sebep olmuş parfüm.

  kokuları çok ayırt edemem. kadın parfümlerinde sadece bir gucci rush (hala var mı bilemiyorum) erkek parfümlerinde de bu kokuyu hemen anlıyorum.

  ilk defa bugün aldım kullandım ve inanılmaz güzel. kokusu sanki burnumu pas geçip beynime ulaşıyor. muhteşem. bundan sonra başka parfüm kullanacağımı sanmıyorum.
 • kullandığım en değişik parfümlerden biri.

  kokusunu tarif et deseler tarif ederken adamı maymun eder. o derece sıradışı bir koku bence. diğer parfümlere asla benzemiyor. ilk sıktığınızda kötüymüş gibi geliyor koku. sonra koku almıyorsunuz. sonra yavaş yavaş koku oturmaya başlıyor. 2 saat sonra koku biraz daha değişiyor.

  nasıl desem, üzerinize diyelim bir şey döküldü. mesela meyve suyu. kokuyor diyelim. kokusunu alıyorsunuz meyve suyunun, ve biliyorsunuz ki üstünüz kuruyunca koku geçecek. çünkü kokusu burnunuza hafiften geliyor. bu koku da öyle. sanki her an kokusu dinecekmiş gibi bir his bırakıyor. hafiften geliyor burnunuza. ama geçmiyor. oldukça kalıcı bir parfüm.

  herkese gidebilecek bir koku değil.

  oldukça karakteristik bir koku. diğer parfümlerden ayırt edici karakteristik özelliği özgün olması. sıradan olmayan, kimseye benzemediğinizi ve kendinize has olduğunuzu ifade edebileceğiniz, dikkat çekerek ön plana çıkmak değil de sizi siz yapan özelliklerle insanların kendiliğinden sizi fark etmesiyle öne çıkabileceğinizi düşündüğünüz ortamlara has bir koku. zira kanımca herkesin hemen fark edebileceği bir koku değil. baskın değil. ama sizin alanınızda ise yakından çok dikkat çekecek bir koku. diğerlerinden aykırı olduğundan muhakkak ilgi çekecektir yakın alanınızdakilerin.
 • tam bir yaz kokusu. yaz akşamında insanı baymayacak, rahatsız etmeyecek kadar hafif. kullanırken hiç olumsuz geri dönüş almadım, istisnasız beğenildi.
 • gözünüzü seveyim şu parfümleri ne "amansız övün" ne de "amansız gömün".
  amansız gömme kriterim; "bu parfüm alınmaz" demek. çünkü parfüm bir giysidir ve sana yakışmamış olabilir. bu bilgiler ışığında bir şeyler karalayayım.

  kendisi bvlgari'nin ilkbahar-yaz kokusudur ancak öyle aman aman tarifsiz bir koku değildir. hatta ben tarif edeyim size.

  dün sevgilimle boyner'e gidip birkaç parfüm denedim. bunların içinde aqva marine ve "aqva atlantique" de vardı. ikisini de tenime fıslatmalarını rica ettik.
  üst notaları "benim tenimde" ilgi çekiciydi diyebilirim zira parfüm tenden tene değişen bir şey.

  bu yüzden tekrar ediyorum, benim yorumlarımı göz önünde bulundurup parfümü gömmeniz aynı derecede saçma olacaktır.

  gelelim orta notalarına. orta notaları size nasıl anlatsam.
  kadıköylüler iyi bilir, hani rıhtım yosun ve bok karışımı bir şey kokar ya bazı sıcak gündüzlerde... işte adamlar o kokuyu bir şekilde şişelemeyi başarmış.
  "benim tenimde" bildiğin bok ve yosun karışımı bir şey kokuyor aqva marine ve aqva atlantique.
  sevgilim kokladıktan sonra "ilişkimizi gözden geçirmemiz gerektiğini" söyledi.

  ki çoğu parfüm forumunda da aqva modellerinin bazı tenlerde ne kadar boktan kokabildiği konuşulan bir şey.

  diyeceğim şu ki, kör alış yapmayın.
  hiçbir parfüm için kör alış yapmayın. en benim denmiş, uluslar arası düzeyde kabul görmüş parfümleri bile teninizde deneyin.

  amma yazdık yine amına koyim, kaçtım ben.