şükela:  tümü | bugün
 • beyond visual range ... genelde havacilikta kullanilan bir terimdir ... gorus mesafesinin disinda manasina gelmektedir ... soguk savas sirasinda bvr her turlu davranis bir ara yasaklanmisti, radarinizin tesbit ettigi sey fuze de olabilir, ucak da olabilir, askeri de olabilir sivil de olabilir, simdi durup dururken iii.dunya savasini baslatan taraf olarak tarihe gecmeyelim ... gidin adam gibi gozunuzle gorun ondan sonra ates mi edeceksiniz ne yapacaksaniz yapin ...
 • boîte de vitesses robotisée otomatikleştirilmiş manuel vites kutusunun renault grubunda aldığı isimdir.
  diğer üreticlerden örnekler için
  (bkz: mmt)
  (bkz: i-shift)
  (bkz: amt)
  (bkz: asm)
  (bkz: easytronic)
 • kullanması ilk başta zor gelen bir sistemdir. ama alışınca araçtan aldığınız zevk artar. canınız sıkılıp aksiyon yaşamak isterseniz manuel konumuna almaya gerek olmadan istediğiniz yerde vitese müdahale edebilirsiniz ki bazen zorunlu olarak etmeniz gerekebiliyor.

  yokuşlarda kaydırma yapar. ancak bu kaydırma yokuş çok dik değilse ayağınız frenden çekip gaza götürene kadar hissedilmeyecek düzeydedir. ancak dimdik bir yokuş varsa el frensiz kalkamazsınız. kalksanız da araç patinaja girebilir.

  kendisiyle 50.000 km geçirdiğim bu şanzıman hiç başımı ağrıtmamıştır. şimdi edc'ye geçtik bakalım bu nasıl olacak. ancak bu şanzımandan aldığım zevki edc vermiyor. edc konfora yönelik bir sistemken bu bvr sistem biraz sürüş zevkine yönelmiş bence.