şükela:  tümü | bugün
 • feto'cularin kullandığı söylenen kriptolu mesajlaşma uygulaması.

  mit bu uygulamanın kullanıldığını anlamış ama kriptolu olduğu için mesajlari çözmeleri biraz zaman almış. 600'ü askeri kanattan olmak üzere 40000 kişiye ulaşılmış daha sonra.

  http://www.wsj.com/…ever-saw-coup-coming-1469823062
 • 2014-15 gibi herkesin itunes & play store'dan indirebildiği, alternatiflerinden hiç bir farkı olmayan iletişim uygulaması.

  mesaj ilk önce sunucuya iletilir oradan alıcıya iletilir ve sunucudaki görevini tamamladığı için log tutmadan silinir. bylock'un tek ek özelliği buydu, aradan 2 yıl geçti ve whatsapp'da aynı özelliği getirdi.

  bahsettiğimiz cemaat'in paraya para demediğini varsayarsak, ücretsiz indirilebilir ve reklamla yayın hayatına devam eden bi uygulamayı kullanması saçma olurdu. böyle bir uygulama, yıllık 5-6 bin tl masraf ile özgün olarak yapılabilir. ayrıca tüm örgüt üyeleri android kullanarak uygulamayı telefonun ana işletim sistemine ekletebilirlerdi. böylece telefonlar ele geçirildiğinde inceleyen ekip uygulamayı bulamazdı.

  vsvsvs.

  gırla senaryo türetilebilir. ama sanmıyorum ki bylock gibi saçma sapan bir uygulamayı kullanıyor olsunlar.
 • 2014 yilinda yazilmis bir mesajlasma programi gunumuze kadar 2015 yilinda sadece bir kez guncellenmis. bu da demek oluyor ki oyle buyuk capli bir program degil. eger bahsedildigi gibi cemaat tarafindan kullaniliyorsa yine cemaat tarafindan yazilmis bir mesajlasma programi olabilir. kendi yazdiklari mesajlasma programini kullanmaktan mantikli birsey olamaz gibi.
 • darbe girisiminin şifresini bu program çözecektir. zira bu programı kullanarak yazdıkları şeylerin izahı, aması filan yok. hatta şu anda haklarında inceleme veya soruşturma yapılan kişileri unutup bunlara yoğunlaşılacak.

  çok büyük aşama kaydedilecek. benden söylemesi.
 • muhtemelen artık hiç kimsenin indirmeye cesaret edemediği uygulama.
 • fetö kendisi yazmıştır diyorum ama bu kadar da kolaysa önüne gelen yapar o da ayrı bir mevzu. öyle olunca hiçbir terör örgütü yakalanmaz. vardır bir açıklaması bilen bir arkadaş net bir şey yazsın da öğrenelim
 • temel düzeyde şifrelenmiş mesajlaşma protokolü yapılması ya da sürdülürmesi zor bir yazılım olmadığından fetö tarafından kodlanmış olabilir. bu tarz uygulamaların yakalanmasında devletlerin terör örgütleri içerisindeki muhbirleri aktif rol oynar; "böyle bir yazılım var" der ve istihbarat teşkilatları da gerek kodda gerekse aracı sunucuda güvenlik açığı bularak yazılıma girmeye çalışırlar.
 • (bkz: locklube)
 • her gün hakkında en az bir haber çıkarılan cemaatçi whatsapp uygulamasıdır.

  bir zamanlar indirmiş olan herkese potansiyel darbeci gözüyle mi bakıyorlar bilemiyorum ama.
 • meraktan indirip ne menem birşey öğreneceğim program