şükela:  tümü | bugün soru sor
91 entry daha
  • hakkinda takipsizlik karari verilenler süpheliler hakkinda kafamda soru isaretleri var. bylock süphelisi olan tanidigi olanlar bilgilendirirse entry'i güncelleyebilirim. format'a uyumsuz ise bu entry kendini yok edecektir.

- daha davasi acilmamis dosya hakkinda takipsizlik karari ciktigi vakit, ola ki varsa bir yurt disi yasagi, bu da kalkmis olabilir mi? ya da takipsizlik karari verilirken ayni vakit yurt disi yasagi cikabilir mi?

- bassavci, hakimden mektup geldi, takipsizlik cikti diyor ise, bunun dogru olmamasi gibi bir ihtimal söz konusu mudur?

- savci, takipsizlik karari sonrasi, gel bir goruselim, dosya hepten kapansin diyip (icimden bir ses savci beyin samimiyetine güven dese de), ofisinde herhangi bir delil olmadan tutuklama emri verebilir mi?(ilk basta da dosyanin delilsiz acildigini farzediyorum.)

(bkz: #61877653) su entry'im yüzünden süpheli olarak arandigimi düsünüyorum ben. bylock falan hikaye, türkiye'de telefon hattim bile olmadigi icin. bir haftalik gidis, donus bileti aldim yakin bir tarihe ama kafamda deli sorular. gecen rüyamda tr'ye giris yaparken tutuklandim ve idam karari falan cikti. mis gibi isimi, gücümü, arkadaslarimi birakip, göz göre göre hayatimi karartmak istemiyorum. yurt disi yasagi bile koysalar, akademik kariyerim biter.

muhalefet oldugu icin, fetocu damgasi yiyen solcularin son durumu nedir? benim gibi binlerce insan var ama hicbirinin sesini duymuyoruz. neredeler, neler yapiyorlar. tanidigi olanlar, iletisime gecerse, onlarin da hikayelerini burada bir veritabani gibi yayinlamayi cok isterim. tabi pek coguna gore cok sansliyim, ne issiz ne de assiz kaldim.
1 entry daha