• 2014 yilinda yazilmis bir mesajlasma programi gunumuze kadar 2015 yilinda sadece bir kez guncellenmis. bu da demek oluyor ki oyle buyuk capli bir program degil. eger bahsedildigi gibi cemaat tarafindan kullaniliyorsa yine cemaat tarafindan yazilmis bir mesajlasma programi olabilir. kendi yazdiklari mesajlasma programini kullanmaktan mantikli birsey olamaz gibi.
  • darbe girisiminin şifresini bu program çözecektir. zira bu programı kullanarak yazdıkları şeylerin izahı, aması filan yok. hatta şu anda haklarında inceleme veya soruşturma yapılan kişileri unutup bunlara yoğunlaşılacak.

çok büyük aşama kaydedilecek. benden söylemesi.
  • fetö kendisi yazmıştır diyorum ama bu kadar da kolaysa önüne gelen yapar o da ayrı bir mevzu. öyle olunca hiçbir terör örgütü yakalanmaz. vardır bir açıklaması bilen bir arkadaş net bir şey yazsın da öğrenelim
  • temel düzeyde şifrelenmiş mesajlaşma protokolü yapılması ya da sürdülürmesi zor bir yazılım olmadığından fetö tarafından kodlanmış olabilir. bu tarz uygulamaların yakalanmasında devletlerin terör örgütleri içerisindeki muhbirleri aktif rol oynar; "böyle bir yazılım var" der ve istihbarat teşkilatları da gerek kodda gerekse aracı sunucuda güvenlik açığı bularak yazılıma girmeye çalışırlar.
  • (bkz: locklube)
  • her gün hakkında en az bir haber çıkarılan cemaatçi whatsapp uygulamasıdır.

bir zamanlar indirmiş olan herkese potansiyel darbeci gözüyle mi bakıyorlar bilemiyorum ama.
  • meraktan indirip ne menem birşey öğreneceğim program
  • telefonuna bu uygulamayı yüklemiş olanları ankara'da ya tutukluyorlar ya meslekten ihraç ediyorlar ya da ikisini birden yapıyorlar; hani merak edip de neymiş ne değilmiş diye sağdan soldan bulup telefonunuza yüklemeye kalkmayın, sonra derdinizi kimseye anlatamazsınız. zaten programın etrafında nasıl bir korku duygusu oluşmuş ki insanlar başlık altına yorum yapmaya korkmuş bizi de alır götürürler diye; vallahi şu ortamda alıp götürürler de hani; doğruya doğru.
  • bir nevi fetöapp'dır.
  • darbe girişimi olana kadar kimsenin haberinin olmadığı bir uygulamaydı. daha doğrusu istihbarat hariç kimsenin haberi olmadığı diyelim. yine verilen bilgiler, bunların haberleşmesi için tübitak çalışanları tarafından üretildiği ve kullanmak isteyen kişilerin "dur şunu bir indireyim" diyerek indiremediği sadece referans yoluyla çalıştığı yönünde. yani feto sapığının bir müridi, emin olduğu başka bir müride referans olarak, haberleşmeyi bunun üzerinden sağlaması için telefonuna indirmesine vesile oluyor.

sözlükte bile darbe girişiminden önce tek bir mesaj yok bunun hakkında. programı kullananların listesi de istihbaratın elinde olduğuna göre ayıklamak zor olmayacak gibi.

benim akıllı telefonla münasebetim 101 okey üzerine sadece. ama bu işi deli gibi takip eden, her çıkan programdan haberi olan adamlar var sözlükte. nedir, ne değildir, biri bilgilendirse keşke.
hesabın var mı? giriş yap