şükela:  tümü | bugün
 • ay hadi inşallah
 • bakın bu hiç anlayamadığım bir tavır. burada sorulması gereken bir soru var. "bylockçu bakanları neden açıklayacaksın?".

  mantıken, açıklayacak olan adam çıkar zart diye açıklar değil mi? neden açıklamasın? neden "bakanları açıklayacağız" diyip elindeki bilginin güvenliğini tehlikeye atasın? insanın aklına ister istemez bir soru daha geliyor. hükümete aba altından sopa göstermenin sebebi nedir? hükümetten bir anlaşma talebi mi bekliyorsun?

  burada her gün sövdüğümüz zihniyetin tavrına bürünmenizin sebebini anlayamıyorum ben. muhalefet diyoruz, destekliyoruz, bizi temsil etmesini istiyoruz, adam bizim aylardır cevabını bilmemize rağmen sorduğumuz "akp'den kimse bulaşmamış mı bu işe yani?" sorusunun cevabını bakan seviyesinde bulmuş, ama "açıklayacağız" diyip bırakıyor. ben şu saatten sonra derdinizin açıklamak değil, bu bilgiyle birilerini güvence altına almak olduğunu düşünüyorum. haksız mıyım?

  edit: muhalefetin gündem belirlemek için ortam hazırladığı yönünde çok sayıda mesaj alıyorum. haklı olabilirsiniz. bunu ben de düşündüm. fakat yine de birden yapılacak belgelere dayalı bir açıklamanın iktidarda şok etkisi yaratarak daha da saçmalamalarının yolunu açacağını, bunun da muhalefet tarafından kullanılabileceğini düşünüyorum. bu şekilde iktidara da önlem alma şansı verilmiş olunuyor. zamanla bekleyip göreceğiz. umarım daha önceki kuru gürültülerden farklı olur.
 • pazarlık yapar gibi cümle kurmayın.kim varsa açıklayın.böyle yaparak güvenilirliğinizi yitiriyorsunuz.
 • - hapiste mi? mezardı mı?
 • - bylock'u kullanan 4 akp'li bakanın ismini önümüzdeki günlerde açıklayacağız.
  - peki neden şimdi açıklamıyorsunuz?
  - isimleri henüz öğrenemedik :(
 • ne istiyorsun açıklamak için?
  suçlular için pazarlık mı yapıyorsun diktatör dediğin adamla?
  pazarlığın sonuç verirse, gözünde demokrat bir lidere mi dönüşecek?

  muhalefeti bir çeşit, iktidarı başka çeşit terör örgütleri kendine has. ne biçim memleket lan bu ?

  (bkz: bizim memleketin koyunu bile başka meeliyor)
 • (bkz: zamanı gelince) ne demekse aq?
 • tatava yapma diyeceğim açıklama.

  hiç anlamıyorum şu zihniyeti,yok cuma açıklayacağız,yok önümüzde ki günlerde vs.vs.

  geç bunları ,böyle olunca ya blöf ya şantaj gibi duruyor.
 • arkadaş ülkenin bütün değerlerini 15 yıldır dönüp dönüp siken bir despotluk her gün şiddetini daha da fazla arttırıyorken neden hala bir şeyleri açıklamak için önümüzdeki günleri bekliyor ki bu etkisiz muhalefet.. böyle bir saçmalık olabilir mi?

  bunu söyleyene kadar çık ve de ki; "şu adamlar bunu kullanıyor. al işte bu da belge.. " geç kalmış bir açıklamanın hiçbir ehemmiyeti yok artık bu ülkede..