şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ekvatorlu futbol hakemi, hakemdi yani bir zamanlar. bugüne kadar ismini değil de tipini biliyordum ben bu adamın. 18 haziran 2002 güney kore italya maçı'nda çaldıkları ve çalmadıkları nedeniyle çok konuşulmuştu. birçoğumuz güney kore italya'yı elediği için sevinmiştik, ama maçı dikkatli gözle izleyenler moreno'nun ev sahibini biraz kayırdığı sonucuna varabilirler. hakem güney kore'nin sert oyununa iltimas etmiş, damiano tommasi'nin altın golünü saymamış, sonradan hatalı olduğu anlaşılan bir ikinci sarı kart ile francesco totti'yi oyundan atmıştı.

  dünya kupası sonrasında kendi liginde yönettiği bir maçı 13 dakika gereksiz yere uzatarak 3-2 gerideki takımın 4-3 kazanmasına mahal vermiş, akabinde 20 maçlık bir ceza ile karşılaşmıştı. cezası bittikren sonra yine bir maç içinde 3 kişiye tartışmalı kararlarla kırmızı kart çıkarmış ve tekrar hakkında soruşturma başlatılmıştı. bir ay sonra hakemliği bıraktı zaten.

  http://news.bbc.co.uk/…ort2/hi/football/2255952.stm

  buraya kadar hep daha önceden aşina olduğumuz haberler var. ancak amcam en son fiyaskosu ile oha dedirtti resmen. bu aklıevvel, new york john f. kennedy havalimanı güvenliğinden donunda sakladığı altı kilogram eroin ile geçmeye çalışmış. vallahi de pes, billahi de pes...

  http://www.repubblica.it/…moreno_arrestato-7299927/
 • vallahi benim diyeceğimi sevgili buffon demiş, olan herşeyi açıklıyor.
  http://www.ntvspor.net/…23705/yine-moreno-yine-olay

  bi marc batta, bi de bu...
 • uyuşturucu kaçakçısı olmanın aynı zamanda şikeci olmayı gerektirdiğini bu adam üzerinden sözlükçüler sayesinde öğrenmiş olduk. gianluigi buffon bile şike varmış yerine "demek ki maça gelmeden önce uyuşturucu kullanmış." demeyi tercih ederken, biz hala "şike var şike." diye güney kore'nin başarısına bok atmaya çalışıyoruz.