369 entry daha
  • unity oyun motorunda kullanılabilen tek dildir. biraz bilgi sahibiyseniz, yanınızda birkaç tasarımcınız da varsa birkaç saat içerisinde milyon dolarlık projeler yaptırır.
  • okulda öğrenip başka hiç bir yerde kullanmadığım programdır.
  • (bkz: .net standart)
  • gece gece öldü sandığım efsanevi dil.
  • çalmaktan en keyif aldığım ton olur kendileri. (bkz: do diyez majör)
    mi majörün ilgili minörüdür aynı zamanda.
    ilgili minör

edit: haklı uyarılar üzerine mi majörün ilgili minörünün do diyez minör olduğunu ve do diyez minörün simgesinin de c#m olarak gösterildiğini belirtmek istiyorum. yani c# ile hiç bir alakası yok. evet bu vesile ile takıntılı yazar arkadaşlara sevgilerimi iletiyorum (bkz: swh)
  • c# gerek back end gerekse artık front end için ana programlama dillerinden biridir

yorumlarda gerçekten cehalet akıyor
  • bugün bu başlığı hortlatan arkadaş muhtemelen üniversite son sınıfta ve bu dönem bitecek okulu. kendisine diyeceğim, umarım okuduğun bölüm bilgisayar mühendisliği, programcılık, yazılım mühendisliği gibi bir bölüm değildir. eğer öyleyse bu yazdıklarına inanmak istemiyorum. eğer okuduğun okulda sen her programlama dilinin kendine göre avantajlarının, özel yönlerinin olduğunu öğrenememişsen (ki öğretildiğine adım gibi eminim) kusura bakma ama sen öğrencilik yapmamışsın. daha çok şey yazarım da. neyse...
  • nam-ı diyar do diyez bu nerede görsem tanırım. piyanistler bilir hep siyah tuştur. enstrümancıların korkulu tonudur
  • enterprise web application kulvarında java ile beraber en çok tercih edilen dil. fakat bugün web programlama dendiğinde javascript ortamların içinden geçer benden söylemesi. node + (react-vue). microsoft'un bu konudaki en büyük katkısı typescripttir. ki kendilerinden hiç haz etmem.dynamic type language diye javascript yazıyoruz. zırtonun biri çıkıyor typescript diyor. ulan sevgili arkadaşım, biz boşuna mı gül gibi netcore bıraktık da javascript'e geçtik?..
  • bilgisayar programcılığı okuyorum burada bir şeyler yazma konusunda kendimi yeterli görmiyorum ancak buraya kadar okuyanlara daha fazlası için iki bkz bırakıoyurm

(bkz: principles of programming languages) (ders)
    (bkz: concepts of programming languages) (kitap)
    (bkz: structure and interpretation of computer programs) (kitap)
302 entry daha
hesabın var mı? giriş yap