şükela:  tümü | bugün
458 entry daha
  • arkadaşlar iyi forumlar.

bu dille,masaüstü programları geliştiren birilerine bir sorum var.

diyelim ki programımızı yazdık ve yayınladık.
    ama programımıza atıyorum sadece satın alanlar giriş yapabilecek. bu da online olarak erişilmesi gereken bir veritabanı demek. yani biri satın aldığında ben manuel ya da otomatik bu veritabanına o kişiyi kayıt edeceğim. login ekranında program bir if sorgusuyla veritabanına ulaşıp, girilen bilgiler veritabanında eşleşiyorsa giriş sağlanacak.

ama ben bu veritabanını webe nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. bunun için siz neler kullanıyorsunuz nasıl yöntemleriniz var?

sadece veritabanı olarak da düşünmeyin. api bilgilerimi tutan bir json dosyam var. bunu kullanıcıya veremem normal olarak ama programın çalışması için de şart. bu yüzden bu dosyayı webte kullanıcının erişemeyeceği bir yerde nasıl tutarım?

herhangi bir ingilizce||türkçe kaynak önerisine açım.
  • hosting hizmeti aldığın yerde mssql hizmeti vardir o veritabanina baglanti yapabilirsin ve user tablonda satin alanlari bir kolon icinde true false tutabilirsin. benim anlamadigim taraf api kullaniyorsan veritabanına api ile baglaniyor olman gerek zaten problemini tam anlayamadim acikcasi.
  • bulduğu her özelliği ekleyen özenti ve bloated programlama dili
112 entry daha