• bir senedir öğrendiğim, çok sevdiğim programlama dili. gerçekten çok kuvvetli. yeterince hakim olduğunuzda, bir çok şeyin iskeletini "burada yapılmışı var" diye önünüze sunuyor, size daha az iş yükü bindiriyor.
  • nesne tabanli ve geliştirici odaklı orta düzey olan programlama dilidir. console, windows, web, mobil gibi uygulama geliştirebilmenize olanak sağlar. türkiye piyasasında oldukça değerlidir.
  • ilk öğrendiğim yazılım dilidir. .net tabanlı olan c ailesinin en yeni dilidir. son yıllarda python’ın popüler olması sebebiyle pabucu dama atılmaya başlanmıştır.
  • microsoft tarafından java'ya rakip olarak çıkarılmış, javanın hemen hemen aynısı diyebileceğimiz nesne yönelimli programlama dilidir.
  • ne yapmak istediğine göre değişir dil seçimi!

bir gömülü sistem mühendisinin c# veya js öğrenmesi gereksizdir.

gömülü alanda kariyer yapılacaksa yol bellidir c/c++.

c# tatlı esnek bir dil öğrenilmesi zararına değildir.
  • ustteki arkadasin bahsettigi esprinin t-shirt’u var bende.

kalbimi kirdin ibne.
  • peş para etmez, eskiden asp daha esnekti, simdi yok o librari yukle yok o eklentiyi ekle ulan onlari biz zaten asp ile yapıyorduk, javada ucuyorduk bu ne şimdi...
  • bir dönem güzel bir mühendis hanım kızımız ile iletişimimi geliştirmeme sebebiyet vermiş programlama dili.

class program
    {

static void main(string[] args)
    {

string haftayacumartesi = "bos_mesela";//bunun variable'ını sen dolduracaksın;
    try
    {
    if (string.ısnullorempty(haftayacumartesi) ==false)
    {
    biseyleryapalim(0);
    }
    else {
    biseyleryapalim(1);
    }
    catch (exception e)
    {
    console.writerline("{0}, exception cumartesi gidelim buluşalım.",e)
    }
    }
    }
    private static void biseyleryapalim(int p)
    {
    string[] bisiyler = "yemek","kahve","tatli","other"};
    random laylaylom = new random();
    int bisiy =laylaylom.next(4);
    if(p==0){
    console.writerline("cumartesi {0}",bisiyler[bisiy]);
    } else{
    console.writerline(baska zamana bakariz");
    }
    }
    }
  • türkiye'deki pek çok resmi, askeri şirket tarafından kullanıldığını öğrendiğim ve basitliğinden dolayı sevmediğim programlama diliydi. object oriented based bir dildir. buna göre design patterns ile birlikte öğrenilmelidir. tabi işin içine girince aslında hiçbir şey bilmediğini anlıyorsun. yani yaptığım uygulamalar bir yana aslında hiçbir şey bilmiyormuşum. aslında çok iyi bildiğine emin olduğum arkadaşım dahi bilmiyormuşum aslında dedi. ben o zaman hiç bilmiyormuşum dedim.

önceleri okul projeleri için kullanıyordum. daha sonra unity ile oyun geliştirme işine bulaştım ve kodlaması c# ile gerçekten çok kolaydı. dahası çok eğlenceliydi. sonra bana ekmek çıkmadı oradan ve bıraktım. kısmet bu işler artık.
  • mc nereye çekerse oraya gidecek bir programlama dili.
    unity olmasa çoktan ipi çekilmişti.
hesabın var mı? giriş yap