şükela:  tümü | bugün
  • merhaba sevgili arkadaşlarım

benim akıl edemediğim, mantıklı gelmeyen ve hiç bir türlü bir yere oturtamadığım sorularım var. öncelikle şunu söylemek isterim bunu bütün türk vatandaşlarına soruyorum, herhangi bir kesime değil yani. müsadenizle sorularıma ve bununla birlikte gelen kendimce yorumlarıma bir mantık arıyorum:

1)sayın cumhurbaşkanımız neden muhalefet liderleri gibi dışarı çıkıp, işsizliği bitireceğiz, tarafsız yargıyı getireceğiz...vb. laflar ediyor 16 yıldır kendi ekibi yönetmiyor mu bu devleti ? buradan ilgili linki görebilirsiniz.

2)yine sayın cumhurbaşkanımız ekonomiyi 2023'te ilk 10 ekonomi içine sokacaklarını dillendirmişti. ilgili haber 1. ilgili haber 2. böyle bir iddiaları var peki sizce 2018 en büyük 10 ekonomi sıralaması durum böyle iken bu dedikleri ne kadar mantıklı sizin cevaplarınızı bekliyorum.

3)erdoğan'ın düşmesi ülke için kötü diyenlerin mantığı nedir ? akp seçildiğinde terörden artık söz edilmiyordu, ekonomi toparlama aşamasına geçmişti fakat buna rağmen ülke farklı bir ideoloji istedi ve o ideoloji bizi yönetmeye başladı, şimdi ise yıllardır ekonomik kriz içindeyiz , terör artmış durumda , halk yoksulluk sınırın altında maaşlarla ev geçindirmeye çalışıyor, esnaf takır takır kepenk kapatıyor, ithalat o kadar arttı ki ihracat hiç bir zaman ona yetişemiyor. durum böyle iken halk neden hala korkuyor ? bu alışkanlık mı yoksa çıkar peşinde koşan insanların kuklası mı olduk ?

4)sayın c.başkanımız neden bu kadar çok ön plana çıkıyor ? yargılanma korkusu var mı ? varsa ne yaptı da var ? yoksa neden kendini arka plana çekip partisinden başka birinin aday olmasına izin vermiyor ? çok mu suç işlediğini düşünüyor ? bunların doğruluğu nedir ? ilgili başka bir haber ve chp'nin kendine göre suçlamaları

5)sayın c.başkanımızın diploması hakkında ki şaibeler ;
    a)sözcü kaynak

b)oda tv kaynak

c)sadece kaynak

6) madem herkese adaletli davranacağını söylüyor, neden hiç bir kanal diğer partilerin canlı konuşmalarını yayınlamıyor ?

kafamda ki sorular bunlar, benim ricam şu arkadaşlar sizden mantıklı ve kaynakla beraber açıklamalar istiyorum, hangi taraf olursa olsun en az 3 tane kaynakla beraber yorumlarınızı merak ediyorum. bununla birlikte şunu belirtmek isterim ki herhangi bir ideolojiye sahip değilim ayrıca türkmen'im bunları belirtmek zorunda kaldığım için üzülüyorum fakat değişik değişik sorular almak istemiyorum.

parti mi ? rte mi ? muhalif mi ? kim bu t.c. vatandaşı ?

not: bu son siyasetle ilgili yorumum olsun.
  • içinde kaldıysa demek.
    her şey oldu bir o olamadı.
    muhalefetmiş gibi gerçekleri eksikleri yanlışları söyleyebilmeye heves etmiş demek ki.
  • e yani, 16 senedir ülkeyi yönetiyorum, 16 senede size vaat ettiğim hiçbir şeyi yapamadım demek yerine, muhalif gibi davranıp "beni seçerseniz şunları şunları düzelteceğim" demek daha mantıklı. seçenler düşünsün.