şükela:  tümü | bugün soru sor
 • c.başkanının mezuniyet töreninde pankart açan öğrencileri çaya davet etmesi olayı.
  öğrenciler davete olumlu cevap vermiş.

  kimseye yarar sağlamayacak boş gerginliktense böylesi en iyisi.

  --- spoiler ---

  "ilginç ama hoşuma giden özel bir bilgi aldım. 2018 odtü mezuniyet töreninde 'tayyipler âlemi' pankartı açtıktan sonra önce gözaltına alınıp, sonra serbest bırakılan 4 öğrenciye cumhurbaşkanı erdoğan'dan çay daveti gitmiş. erdoğan'ın avukatı aracılığıyla öğrencilere iletilen mesaja öğrencilerden de olumlu yanıt gelmesi ayrı bir güzellik… açılan pankart ne kadar eleştiri sınırlarını zorluyor, maksadı aşıyorsa, erdoğan'ın daveti, bir o kadar yerinde ve anlamlı… bu küçük davet, toplumsal kutuplaşmayı bitirmek için büyük bir yol açabilir! erdoğan, toplumsal mütabakat çerçevesinde fazıl say gibi muhalif bazı isimlere de çay daveti yapmayı düşünüyor. cumhurbaşkanı, kısa süre önce annesi vefat eden say'a telefonla taziyede de bulunmuştu."

  --- spoiler ---

  https://tr.sputniknews.com/…art-ogrenci-cay-daveti/
 • "kucaklayıcı devlet" oyununa sarıldıklarına göre demek ki saray'da işler hiç iyi gitmiyor.

  edit : klasik "17 senedir senin yaşantında ne değişti bir söylesene , alkolün gece gezmelerin vs. neyine engel oldu bu iktidar ?" söylemli aymazlığı granitleşmiş vatandaşlarımızın da dikkatini çektiğine göre doğru mesajı veren entry olmuş, elinize sağlık.
 • 24 haziran öncesinde "ahdim olsun ki" diye başlayan vaatlerden biriydi gerginliği azaltmak. önce fazıl say şimdi de kendisine hakaret eden öğrenciler. umarım devamı gelir ve samimiyet kazanır. tebrikler.
 • çok hoş bir hareket. inşallah devamı gelir. ister rol olsun ister gerçek olsun özgürlüklerin geliştirilmesi yolunda atılmış bir adımdır. başlangıç adımlarından biri de wikipedianın acilen açılması olmalıdır.
 • oldukça olumlu hareket. erdoğan muhaliflere ve eleştirenlere birazcık sıcak yaklaşsa, ülkedeki huzura büyük etkileri olacaktır.