şükela:  tümü | bugün
  • bir yerden sonra insanın başına gelen durum. hayallerinin yıkılması, motivasyonunun kırılması, tatminsizlik, istenilen huzura, mutluluğa bir türlü ulaşılmaması ve denemekten yorulmakla vazgeçiyorsun çırpınmaktan.

motivasyonla, hareket birbiriyle ilişkili şeyler zaten. motivasyon yoksa eylem de yok. yeterli güdülenmeyi sağlayamazsan harekete geçemezsin. motivasyonunu kaybettiysen yapacak hiçbir şeyin kalmamıştır.

hayalindeki gibi olmuyor işte hiçbir şey. örneğin sen çok seviyorsun, delicesine seviyorsun, bir beklenti içine giriyorsun, senin gibi sevebileceğini, özleyebileceğini, karşılık verebileceğini hayal ediyorsun ancak karşındaki yapmıyor bunu. o senin gibi olmuyor. neden hep ben en çok seven, en çok özleyen, en çok isteyen taraf oluyorum da karşımdaki olmuyor hep merak etmişimdir. seneler boyunca ister platonik densin, ister karşılıksız, ister tek taraflı; hep ben sevdim, ben istedim, ben uğraştım, ben acı çektim. karşımdaki bunun zerresini bile yapmadı. hadi onlar tek taraflıydı ama tam karşılığını buldum, yepyeni bir sayfa açtım derken yine oldu aynı şeyler.

kendim oldum beceremedim, karşımdakinin istediği biri oldum yine beceremedim, kimliğimi, kişiliğimi defalarca değişikliğe uğrattım yine beceremedim. hiçbir şey değişmedi. deli gibi seven biriyken duygusuz davrandım bir şey değişecek mi diye, kimi zaman mütevazı kimi zaman egoist oldum tek bir şey bile değişmedi.

seneler boyunca süren bu yalnızlık daha iyiymiş bunu anladım amk. ben bu siktimin ilişkisini beceremiyorum işte. beklentisiz olmak lazım, beklentisiz olmak için de beklentilerinden vazgeçip, bir şey hissetmemen lazım ancak bir şey hissetmeyeceksem neden biriyle olayım diyorum bu zaman da. ben, benim için sıradan insanlara karşı beklenti beslemem. sıradan biri olacaksa benim için neden özel olsun o kişi? bu kadar şey hissetmeye ne gerek var o zaman?

ancak bu gidişle çabalamaktan, kendimi yormaktan, ayarlarımla oynamaktan vazgeçeceğim. ben vazgeçersem de zaten devamı gelmez. inanılmaz derecede yoruldum ve bıktım. her şey sıfırlansa, yok olsa, unutsam da keşke asosyal hayatımla devam etsem. beni seven, ben olmadan da eğlenip hayatını keyifle yaşayabiliyorken ben neden onsuz hayatımı sürdüremiyorum bunu anlayamıyorum işte. defalarca kez böyle oldu, hani psikolojik bi rahatsızlığım varsa kronikleşmiştir bu zamana kadar öyle diyeyim.

eee herkes mutluysa ve hayatına devam edebiliyorsa benim yapabileceğim tek şey var, aradan çekilmek... bırakalım herkes hayatını yaşasın. fazlalık olmayalım kimseye.

artık demir almak günü gelmişse zamandan,
    meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan...
  • vallahi yoruldum sözlük artık nefes almak bile zor geliyor bilemiyorum çok sıkıldım her şeyden ama bitmiyor da bi insan neden kaybediyor neden bir insana bu kadar sevmek bu kadar değer vermek mi değersizleştiriyor acaba insanı onun gözünde. saat 4 sokaktayım ne yapıyorum bilmiyorum canım sıkkın uykum var uyuyamıyorum bu hayat neden bu kadar boktan neden yani?
  • (bkz: kabullenmek)
  • gerçekten vazgeçmek gerek mi sorusunu sordurandır
  • "değer mi " diye düşünebildiğiniz an vazgeçmişsinizdir.
  • ne için olduğu önemlidir. ahiret inancım olmasa da dünya için herhangi bir çabanın gerçekten ama gerçekten boş olduğunu düşünüyorum. ileri de çoluk çocuk sahibi olursam onlara öğütleyeceğim tek şey büyük adam olmak için itibar kazanmak için çaba göstermemeleri gerektiği olacak. bir şeye kendini şartlandırmak mutsuzluk getirir. olmazsa kabullenmek zor gelmez olursa sürpriz olur.

adam olmaya niyetim yok. gereksiz bir uğraş. değil mi ki su yolunda akıyor. o halde müdahale edersek hayat bizi bir kaşık suda dahi boğabilir. rahat, geniş relax easy man!
  • ölmektir.

(bkz: babam)
  • yaşla birlikte gelen huydur. erken yaşlarda edinenler genelde vurdumduymaz kişiliklerdir. aksi halde mecbur çabalıyorsun ve çabalamamak gerektiğini zamanla öğreniyorsun.
  • bir süre sonra kendiliğinden oluyor bu. üstelik şikayetçi değilim. kabullendim. çabalamanın anlamsızlığını bu duruma düşmeden göremezsiniz. sadece beklemek istenir sizden. beklersiniz. sabır ile çok alakası yok. çünkü 'iş'in tabiatı buymuş. bilemezdim.
  • öldüğünüze delalettir.