• vallahi yoruldum sözlük artık nefes almak bile zor geliyor bilemiyorum çok sıkıldım her şeyden ama bitmiyor da bi insan neden kaybediyor neden bir insana bu kadar sevmek bu kadar değer vermek mi değersizleştiriyor acaba insanı onun gözünde. saat 4 sokaktayım ne yapıyorum bilmiyorum canım sıkkın uykum var uyuyamıyorum bu hayat neden bu kadar boktan neden yani?
  • gerçekten vazgeçmek gerek mi sorusunu sordurandır
  • "değer mi " diye düşünebildiğiniz an vazgeçmişsinizdir.
  • ölmektir.

(bkz: babam)
  • gerçek anlamda kaybetmektir.

"kaybetmekten korkma; bir şeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. ve unutma; kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin."

-che guevara
  • düşlerinin değerini, bilme duruma gelmek.

‘çaba sarfetmek bir suçtur, çünkü her eylemle bir düş ölür.’ der, oda sıcaklığı ile eriyen f.pessoa.

edit: anlatım bozukluğunu bulamadım.
  • yaşla birlikte gelen huydur. erken yaşlarda edinenler genelde vurdumduymaz kişiliklerdir. aksi halde mecbur çabalıyorsun ve çabalamamak gerektiğini zamanla öğreniyorsun.
  • başarısızlığı kabullenmektir. imkansız birşey ise çabalanan, mantıklı bir harekettir
  • sonra tekrar çabalamak ve yine vazgeçmek, hep yaptığım şey
  • bir süre sonra kendiliğinden oluyor bu. üstelik şikayetçi değilim. kabullendim. çabalamanın anlamsızlığını bu duruma düşmeden göremezsiniz. sadece beklemek istenir sizden. beklersiniz. sabır ile çok alakası yok. çünkü 'iş'in tabiatı buymuş. bilemezdim.
hesabın var mı? giriş yap