şükela:  tümü | bugün
  • arnavutkoy' de, tepede, canlı müzik yapan, kendine çapında müdavimleri olan güzel manzaralı, küçük bar.
  • her perşembe latin dersleri verilen, gecesinde ise öğrencilerin ve öğretmenlerin latin müzik eşliğinde dans ettikleri sevimli bar.
  • cuma ve cumartesi akşamları kaptanın seyir defteri adlı grubun sahne aldığı mekan.
    cuma akşamları kendilerine yonca lodi eşlik etmektedir.

(bkz: #2670024)
  • özer atik ve tolay günyaşar'ın onbeş günde bir çarşambaları sahne aldıkları mekan.
  • (bkz: cengiz erinç)
  • emin igüs üstadı dinlemek hasebiyle internet sitelerinde ufak bir tur yapıp bilgi alma girisimlerimi sürdürürken, hakkında icimi büyük bir umutsuzluk kapladı. menüleri olsun, konumu olsun, sitesinin tasarımı olsun ürküttü bu savunmasız, kanadı kırıg biçare öğrenciyi.
    ve sadece sitelerinin bu gayrı-mütevazi tutumu yüzünden emin igüs'ü canlı dinleyebilme planlarımı meslek sahibi oluncaya ertelemek zorunda kaldım..
    siz adama okul bitirtirsiniz!
  • dün gece amcasız bir grup gündoğarken ve emin igüs'u birarada dinlediğimiz gidilesi mekân. bu üçlü bir daha ne zaman biraraya gelir de bu türküleri söyler bilemem. fakat cabaret cine sanırım ki bizlere veda etmek üzere. vedası; arnavutköy'deki keyifli akşamlardan birinin yaşanamaması anlamında.
  • arnavutöy'de alakasız bir yerde, gözden ırak, dik bir yokuşta, boğaz manzaralı bir villaydı. 24 şubat 1998'de cem karaca'nın dinletisine gitmiştim, küçük bir mekandı, kalabalıktı da, neredeyse diz dize oturarak cem karaca'yı canlı dinlemiştim. mekan kapanmış, cem karaca sizlere ömür, üzerinden 17 sene geçmiş. bu akşam bir arkadaş şanda tiryaki diye bir yerde buluşalım dedi, karmaşık yollardan dolana dolana inerken farkettim eski cabaret cine'ye gittiğimi. ezcümle, bir önceki gidişimde cem karaca dinlediğim mekanda kebap yedim. karmaşık duygular.