1. hoplama zıplama otur yerine cabir geliyor kor götüne
    lafının sonucu şunu çıkardım

sanırsam küçüklügünü bacak güçlendirici desteklerle
    (bkz: forrest gump)
    geçirmiş ve etrafında atlayan zıplayan çocuklara hırs yapmış bir kişiliktir kendileri

veyahut
    kendisi okulda sınıf başkanıdır.
    eski tip ögretmenler girer bunun derslerine
    sınıfın yaptıgı yaramazlıklarda bu eski tip ögretmenler
    başkanı döverler
    buda sınıfın hoplama ve zıplaması sonucu hep dayak yemiş hoplama zıplamaya böle hırsda yapmış olabilir

ama kim ne derse desin
    desperado da antonyo abinin yaptıgı gibi ortama önceden bir arkadaşını gönderip kendisi hakkında bilgi verdirir sonra ortamı dagıtır

(bkz: geyigin felsefesi)
  2. büyük veli zatlardan cabir el ensari'nin ön adı..
    yani birader ismi diye demiyorum, dedeler pek allandıra ballandıra bu ismi kor torunlarına karadeniz kesimlerinde
  3. ha bir de "ya allah ya bir, kaynatam cabir" şeklinde "hadi ben kaçıyom eywolla" manasına gelen söz öbeğine özne olmuş kişi ismidir.. cümlede kaynata olarak nitelendirilir...
  4. simdilik bi tehlike olusturmayan virus. deneme amacli yazildigi saniliyor.
  5. cabir müzik market vardı, eskiden laleli'de. götürdüğünüz istek listesini kasete kaydederlerdi plaktan.
  6. bulaşabilmek için symbian işletim sistemine ve yayılmak için bluetooth uyumlu bir aygıta ihtiyaç duyuyormuş.
  7. symbian işletim sistemli cep telefonları için yazılmış ilk virüsün adı. ama hiçbir zararı yok, adamlar sadece yababildiklerini göstermek için yapmışlar((bkz: proof-of-concept))
  8. rus antivirüs şirketi kaspersky, akıllı telefonları hedefleyen ilk solucanın keşfedildiğini duyurdu.

kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/news/274305.asp?0m=t1ao

bunu da mı görecektik? yakında telefonlarımızda "scan incoming sms for virus", "scan memory for virus", "quarantine", "block incoming sms for virus" gibi opsiyonlar görürsek şaşırmayın.

(not: yani artık sevgilimden ağız tadıyla sms alamayacak mıyım yaa?...bunun da çözümü var...akılsız telefon alın virüslerden kurtulun...bu virüs sadece akıllı telefonları etkiliyormuş...)

cabir hakkında bilgi verin