şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biraya sigara külü silkmek gibi bazısı tamamen efsanevi yöntemlerdir.
 • (bkz: absinthe)
 • hizli ve derin nefes almak.
 • tanım gereği sarhoş olma hali veya intoxication, kandaki alkol miktarının artması ile ilgilidir. kandaki alkol miktarı hızlı artarsa hızlı sarhoş olursun yavaş artarsa yavaş sarhoş olursun.

  şarapla birlikte su tüketmek sarhoş olmanızı hızlandırmaz bilakis kanı sulandıracağı için yavaşlatır. hangover hali büyük ölçüde dehidrasyondan yani vücuttaki su kaybından kaynaklanır.

  çabuk sarhoş olmak için:

  1) hızlı alkollü içki tüketmek
  2) alkolün hızlı kana karışmasını sağlamak (mesela birayı çay kaşığıyla içmenin esprisi çay kaşığıyla içilen biranın dil altı bezleri vasıtasıyla kana karışımının mide yoluyla emilimden (emilie) daha hızlı olmasıdır, fakat hangi manyak çay kaşığıyla hızlı hızlı bira içebilir onu da ben bilmiyorum, fakat belki alkolü kamışla burnunuza çekebilirsiniz veya atardamarlara şırıngayla alkol enjekte edebilirsiniz
  3) hafif alkollü veya alkolsüz içkilere göre (şıra, kefir, limonata, ice tea) daha fazla alkol (şarap, lynchburg lemonade, long island ice tea, ispirto gibi) ihtiva eden içecekler tüketmek
  4) midenin boş olması (alkol emilimini hızlandırdığı gibi aynı anda hem midenin hem karaciğerin birlikte .mına koymanızı da sağlar)
  5) ısrarcı arkadaşlar (dibini görmeyen ebesinin .mını görsün muhabbeti)
  6) absinthe
  7) tekila
  8) bazı içkilerin içerisinde bazı alkolün dışında birtakım kimyasal maddeler vardır ve onlar da "sarhoşluk" olarak tanımlanan herneyse ona katkıda bulunur. yani burada sarhoşluk hangover haliyse kalitesiz içkilerle daha beter ebenin .mına ulaşırsın. bir gün belvedere ile bir gün de binboa ile sarhoş olmayı dene ertesi gün ne dediğimi anlayacaksın. veya bir gün petrus ile ertesi gün köpek öldüren'le sarhoş ol. petrus ile sarhoş olacağın zaman haber ver eşlik edeyim.
  9) fizzy drinks diye tabir edilen cinste içkiler şampanya olsun köpüklü şarap olsun, köpük öldüren olsun bunlar da insanı daha çabuk sarhoş eder, çünkü genelde hem boş karna içilir hem de hava kabarcıkları içindeki alkol buharını ciğerlerine çektiğinden kana karışımı daha hızlı olur.
  10) kadın olmak, kadınların vücudunda ortalama bir erkeğe göre daha az su ve daha çok yağ dokusu vardır (göt, möt filan). yağlı dokular alkol emilimini hızlandırır. ayrıca kadınlarda adh adı verilen alkolü parçalayan enzim aktivitesi daha düşük olduğundan kadınlar daha kolay sarhoş olurlar, daha çabuk kafa bulurlar ve daha çok kafa açarlar. bu en son söylediğimin bilimsel ispatı yok sadece deneyimlerime dayanarak söylediğim bir şey.
 • arka arkaya 3-4 tequila shot yapmak. gerisi kısa yoldan gelir zaten.
 • uzunca bir süre(6 ay- bir sene) alkolün yakınına dahi yaklaşmayıp onra ansızın bir gün arkadaşlarla birahane ziyaretinde bulunmak. bünye alışık olmayınca hızlı tepkimeye girebiliyor.
 • parasız olmak.

  öğrenciyken 3 birayla sarhoş olduğumuz günler vardı. şimdi 10 bira içsek çakırkeyf.
 • tamamen deneyimlere dayanarak söylüyorum ki herhangi bir içkiyi energy drink ile birilkte içmek. adamlarında dediği gibi; kanatlandırır.
 • aç karnına içmeye başlamak, duygusal olarak çöküşte olmak,%40 alkollü içki ile açılışı yapmak (rakı,viski,votka..) ,hesabı arkadaşın ödemesi.