• (bkz: kaynımda da var)

hadi şimdi her gün yıkıyorum mecbur da, günün birinde hastalansam falan saçımı yıkayacak halde olmasam yani, ne yapacağım hiç bilemiyorum.
  • ömrünüzden ömür götürür, suya götürüp susuz getirirler. ömrü genelde 24 saati geçmez, geçemez.
  • genel bilinenin aksine bu özellik saçın yapısından kaynaklanabildiği kadar büyük ölçüde bizim her gün duş almamız/saçımızı yıkamamızdan kaynaklanır. uzun süre boyunca her gün saçınızı yıkarsanız ertesi gün yıkamadığınızda saçlarınızın yağlandığını görürsünüz. ayrıca evde olduğunuz zamanlarda saçınızın yağlanmasına izin verin*, kendi yağı saçı besler.
  • kabustur. geceden yıkasanız öbür güne idare etmez sabah yıkasanız erken kalkmanız gerekir. acil bir yere çıkmanız gerekir hemen çıkamazsınız. 2 günlüğüne misafirliğe gidilir ve samimi olun olmayın o misafirliğin banyosunu kullanmak zorunda kalırsınız. hele ki hiç duş alacak imkanınız yoksa o misafirlik burnunuzdan gelir böyle saçlar yeni yıkanmış gibi ıslak ıslak iğrenç bir görünümdedir.

sağlıklı masalı okumayın lan bana. eğer öyleyse buradan yetkililere sesleniyorum ben sağlıksız bir saç istiyorum.
  • saçı her gün yıkayarak kaşarlaştırdıktan sonra muzdarip olunması muhtemel dert. mesela yazın daha çok duş alıyorsun. kış'a geçişte bu sayı daha azaldığı için belirgin şekilde çabuk yağlanma başlıyor. ama bir zaman sonra adapte oluyor el mahkum.
    sonuç: saçınızı şımartmayın.
  • bu saç tipi çok şerefsiz bir saç tipidir ki yine gelmiş beni bulmuştur. psikolojinizin bozulmasına neden olabilir. bunun çözümü için her türlü yola başvurursunuz. bir ara defne sabunu işi çözmüştü ama sonradan saç yapışkanlık kazandı resmen. sonra sabunu bıraktım, şampuana başladım şimdilik biraz rahatlatıyor. ama yine de akşam 1 saatlik banyo yaptıktan sonra ertesi günün sonlarına doğru elinizi saçınıza atıp sonra ışığa tuttuğunuzda parmaklarınızdaki parlayan yağ dokusunu görürsünüz. ve ölesiniz gelir. vehayut telefonla konuştuktan sonra, saçınızın telefonun ekranına bıraktığı bölgesel yağ dokusu nur gibi parlar. ve içinizden ızdırabını siktiğimin saçı dersiniz. üstelik saçı sık sık yıkamakla kesinlikle alakası vardır.

edit: yazım hatası
  • ne kadar doğru bir bilgi bilmiyorum ama saçları çabuk yağlanan insanlar daha zeki oluyormuş...çünkü zeki insanların saçlarında daha fazla kalay ve bakır varmış, bu da saçların daha çabuk yağlanmasına neden oluyormuş...birisi götünden sallamanın en güzel örneğini gösterip bizi yemiyorsa bu işe sevindim çünkü benim de saçlarım çabuk yağlanıyor asdfds...bu iğrenç ve can sıkan durumun aslında zekilik belirtisi olduğunu öğrendiğim bugünden itibaren artık her gün şikayet etmeden, keyifle yıkıycam saçlarımı...hüloğğğğ...
  • (bkz: #23412085) bunları bile yaptıktan sonra sonuç alamayan insana "bak saçını çok yıkıyosun aslında yıkamasan yağlanması geçer vıdvıd..." diye ezbere bilinen muhabbeti yapana "hııhıığ haklısın da işte ben takıntılıyım ondan olmuyor öyle" diye bezmiş cevapları verdirten saçtır.
    not: denedim, saçı yıkamayıp yağla beslenmesini de, saçın gün aşırı yıkanmaya alışmasını da, milyon tane şeyi denedim. "öyle 2-3 gün denemeyle sonuç alamazsın." diye otomatik cevap verelenlere de selam ediyorum 3 ay gibi bir süre boyunca inatla bir gün yıka bir gün beklet şeklinde denedim ama artık nasıl bir yağsa olmayınca olmuyor demek.
  • incelik, kuruluk ve dökülme kombinasyonunu tamamlayınca kafayı terk etmeden durdurmak istenen saç.

çözüm: yeşil sabun. yurtdışından özel laboratuvardan şampuan yaptırıp kullanmış bir bünye olarak çözüm kesinlikle kompleks kimyasallarda bulamadım. sade doğal basit. öyle zeytinyağlı, defne yapraklı falan değil bıttım denen cinsi. belki kil falan bazlı bilmiyorum ama en ucuz yeşil sabun dökülmeyi durdurdu yağlanmayı ertledi.

ah bi de beyazları çözsek ;)
  • kendimi bildim bileli başımın derdi.

sık yıkamakla alakası yok mal mal konuşmayın rica edicem. sabah yıkayıp çıkıyorum akşam olunca saç bitik. gel de sık yıkama. ve zaten geçirdiğim travma sebebiyle 15 gün yıkamadım ben bu saçları. 15.günün sonuda yıkadım ve akşama doğru yine aynı yine aynı. çünkü saçım çok ince telli. saç yapınız bu şekildeyse naparsan yap yağlanıyor.

ne kuru şampuan, ne toz pudra, ne tonik. o saçları her gün yıkayacaksın topraaaam.
hesabın var mı? giriş yap