şükela:  tümü | bugün soru sor
  • olimpos'taki güzel bir çadır alanı.
  • keşlerin kamp yaptığı çadır alanı. akşam üstü toplanıp yoga falan yaparlar. değişiktir.
  • olimposta bulunan, akşamları canli reggae,funk dinleyebileceginiz küçük bir bar. sütlü kakao isimli muhteşem grup sanıyorum yaz boyu sahne alıyor, müdavimi olan gundi abiler var her aksam oradalar, gündüzleri de sahilde broşür dagitiyorlar. son derece rahat, populasyonu ve müzik secimiyle olimposta en gidilebilecek mekanlardan biri. yalniz tuborg diye bira mi kaldi ya?
  • berbat ötesi ev sahipliğine sahip, pis bi mekan. çalışanlar salak ötesi. bir şeyi anlayip size cevap vermeleri yarim saat falan sürüyor. les tipler falan hep burda. cadir alanlari igrenc ötesi. cidden igrenc ama. özellikle kapcilarin uzak durmasi gerekiyor. biz kaldik siz kalmayin sevgili eksiciler. dayanamadim diycem calisan kizlarda cok cirkinlirler lan. cirkin ve mutsuz bi halleri var.
  • olimpos'ta, mekanın kalabalıklığına göre fiyat değiştiren, bir günü bir gününü tutmayan, son derece kazık ve bardaki çalışanları pek bir suratsız, pek bir kaba olan mekan . aslında atmosferi çevre mekanlara göre çok hoş. ayrıca haftanın birkaç günü sütlü kakao adlı grup sahne alıyor ki mekanın en büyük olayı kendileri. fiyatlar sürprizlerle dolu olmasa, bardakiler küfür eder gibi suratınıza bakmasa, olimpos'da tercih edeceğim daimi mekanlardan olabilirdi. olamadı.
  • iki biraya 40 tl isteyen işletme... o paraya bu ülke şartlarında 4 bira alabiliyorum.. aklı olan olimpos caktüs cafe den uzak dursun. resmen turist söğüşlemektir bu.
  • sen şehir merkezine ve en yakın medeniyete bilmemkaç kilometre uzakta bir mekan ol, sezonluk olarak para kazanabilen bir işletme ol, geceleri içeride ve dışarıda farklı gruplar ile canlı müzik yapılan sahnelerin olsun, bakkalda en ucuzu 9 lira olan ülkede 20 lira'ya bira satıyorsun diye laf ye.

tamam 20 değil de 17-18 lira olsun, ama bakkal fiyatı ile kıyaslamak nedir?

bu mekanda bir kadın vokalden ve akustik gitar çalan bir erkekten oluşan bir grup var. onlara denk gelirseniz mutlaka dinleyin.
  • bakkal fiyatı ile kıyaslamıyorum tabi ki. işletmelerin kazanmasını isterim ama 2-3 saat içerisinde aynı birayı 15 tl ve 11 tl ye sattıktan sonra aaaa size fıçı bira verdik heralde diye (ki alakası yok hep aynısını içtik) kalkıp “aaa size yanlış vermişiz” diyip ona göre muamele etmeleri hoş değil. bahaneleri “yemekten önce 15, sonrasında 20 tl” dedikleri bile nasıl bir kafada olduklarının göstergesi.
  • üst entry'mde bahsettiğim fiyat farklılığına, bir gece önce mekan tenhayken 25tl aldıkları vodka için ertesi gece aynı saatlerde 35tl istemeleri yeterli bir örnek midir diye merak ettiğim işletme.