şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de bir yerde satılıyorsa hayırsever bir vatandaşın bana yerini bildirmesini istediğim*, çok feci canımın çektiği cadbury harikası.
    ilk ısırıkta ağızda sütlü çikolata dağılırken insan abartısız "allah'ım şu an ölebilirim mutluluktan" diyor.
    şekil olarak aşağıdaki gibidir, bir yerde görürseniz bildirmenizi rica ederim:
    http://upload.wikimedia.org/…edia/en/3/3d/flake.jpg

(bkz: oglumu bulana veya getirene 100 bin lira veriyorum)
  • cadbury'nin ürettiği, ingiltere, irlanda, güney afrika,(bir ihtimal yunanistan), mısır ve körfez ülkelerinde bulunan,"snowflake" isminde beyaz çikolatadan yapılmışının da bulunduğu, ısırıldığında ağızda dağılan müthiş çikolata..
  • sol framede görünce allahım türkiyeye gelmiş tepkimesiyle kalp hoplatmış çikolata üstü haz verici.
  • şimdi dipped flake ile üstü çikolataya daldirilmis muhteşem tat, kardesi wispa ve twirl e benzemiş.
  • yıllaaaar önce ingiltere'ye yaz okuluna gittiğimde tanıştım kendisiyle. 3 hafta boyunca günde rahat 5-6 tane yiyordum.(hey maşallahmışım o zamanlar)) hayatımda yediğim en muhteşem çikolata desem abartmış olmam. hatta bir de cadbury twirl diye bir çeşidi var bir türlü anlayamadım aradaki farkı.bi ondan bi diğerinden yedim yine bulamadım.sanırım twirl daha da yoğun olan.
    belki 7-8 sene sonra geçen hafta kıbrıs'ta bir markette gördüm. nasıl heyecan yaptım sanki kırk yıllık dostuma kavuştum. flake'den sadece bir!! tane kalmıştı ama twirl'den bir kaç tane vardı. 5-6 tane aldım (market biraz kazık olmayaydı iyiydi)) hatta flake'imin bir parçasını yere düşürdüm hala üzülüyorum düşündükçe.
    yetkililer duysa da türkiye'ye de getirtse... bu eşsiz tada ulaşabilen varsa ne kadar şanslı olduğunu bilsin,kıymet bilsin o kadar söylüyorum!!1
  • bir keresinde vanilyalı dondurma ile yediğim ve arada sırada aklıma gelen, nerede bulacağımı bilmediğim çikolata. gerçekten yedim mi yoksa sadece bir rüya mıydı bilmiyorum çünkü çikolatanın tadı ve görünüşünden başka birşey hatırlamıyorum. ismini de bilmiyordum ta ki az önce bir heşteg'de görene kadar. sağol varol #.
  • çok eskiden (bkz: 90'lar) türkiye'de de bulunabilen muhteşem bir üründü. uzun zamandır görmüyorum herhangi bir yerde satıldığını. muhtemelen pek çok yerli muadili yüzünden ithal edilmeyen üründen birisi olduğu içindir. mesela, alakasız bir örnek belki ama sırf panter marka dandik bir sigara satılıyor diye artık café créme satılmaması, satılmasının yasak olması gibi. çok acaip bir ülke olduk vesselam.
  • marketim diye bir marketler zincir vardı. (90larin ilk yarısı) oradan alırdık. nasıl güzel bir tadı olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez. bana deseniz ki yıl boyunca hiç kahve içmiyceksin ve hiç çikolata yemiyceksin yıl sonunda bundan sana 1 koli getircez; vallahi yaparım.
  • tadı hala damağımda olan çikolata. alibaba'da buldum twirl olanını. ekşiciler birleşip almalıyız diye düşünüyorum. bu işlerden anlayan varsa yeşillendirsin çikolataya doyalım gençler. fiyatı da baya ucuz görünüyo bende bi anormallik de olabilir tabi.

https://turkish.alibaba.com/…twirl-50029808239.html