• sabah e5de gördüğümü akşam caddebostan civarında görüyorum. full mesai çalışıyorlar. şahsım bir el atsa şu işe vergi alsa iyi para kazanır.
  • hanımla sahildeki mcdonalds'ın önündeyizdir. bir dilenci yaklaşır:

- abi bi yemek al bana nolur kardeşlerim aç allah rızası için
    + caddebostandaki en fakir adamı buldun lan. biz de kahve ucuz diye buraya geliyoruz
    - tamam abi eyvallah

hanım -> şok
  • sadece caddebostan mı ?
    bazıları artık kendi mekanları gibi takılıyor. her gün aynı yerde mesailerini doldurmak için geliyorlar. arada görünmüyorlar acaba tatile mi gittiler diye düşünmüyor değilim.
    para isteniyordu eskiden şimdilerde ise yemek eklendi. yemeği yedikten sonra da artık para toplanmaya devam ederler. ihtiyacı olana bir sözüm yok ama bunu meslek haline getiren insana acımıyorum.
  • işim gereği 5 yıldır bağdat caddesi sokaklarındayım, hemen hemen hepsini tanırım. hepsi birbirleri ile akrabadır, öğlen saatleri iki üç minibüs veya kamyonetle gelirler kağıt toplama arabası ile dilencilik yaparlar. klasik yalanları sabahtan beri bişey yemedik açız derler, para vermez olurda yemek alırsan o yemeği benim gibi belediye çalışanına 10 liraya satmaya çalışır. senden para dilenen kişiyi iki gün sonra cadde de balon satarken görebilirsin, 4 tane çiçek serası sahibi olan adamın çocuğu da aynı yalanları söyleyerek dilenirler, bu orospu çocuklarından kurtulmanın yolu yok malesef zabıtanın bütün parasına el koyduğu sonra da şile yolunda bıraktığı adam, zabıta caddeye geldikten 10 dk sonra taksi ile gelmişti. çok ciddi yaptırım olmadan temizlenemezler bu yüzden caddebostan suadiye vb. yerlerde görüseniz kendilerini kesselerde benzin döküp yaksalarda bir lira dahi vermeyin, merak etmeyin size bişey yapamazlar çünkü hepsinin ertelenmiş infazları var en ufak bir gasp yaralamada direk cezaevine girecekler..
hesabın var mı? giriş yap