şükela:  tümü | bugün
 • yazın, haftasonunda ve guzel havalarda, gece piyasalaşması durumu gösteren sahil. çevredeki fastfood ve barları bir kenara bırakırsanız, sahilde daha çok tikky takılmaya çalışan ama (genelde)5 kuruşu olmayan gençlikle karşılaşabilirsiniz. saygısızlık dizboyudur.
 • içinde schlotzskys deli,mc donalts,burger king, migros, ve bir kaç orta seviye pub teşkil eden mekan.
 • artik yalnizca orta seviye pub degil , yerfistigi gibi bir klasigi de barindiran ortam.
 • her cesit insanin ugradigi mekan. sahilde ilk duzenlemeler yapildigi zaman tikky kardeslerimiz pek bi burun kivirirlardi, "aman sahile mi gidiyosunuz, ne yani betona - cimlere mi oturacaksizniz iiy..." kafa atasim gelirdi. onlarsiz daha bi guzeldi ya o zamanlar gerci, bilumum cocukluk zamani oyunlar oynanir, piknik yapilir, bisiklet, kaykay, paten tayfalari toplanir, geceler gunduzlere karisir... ee simdi nerde... ameleler basmis, kokos teyzeler herbisiye bagrir olmuslar, geceleri can guvenligi kalmamis. hey gidi gunler hey. yine de degismez mudavimleri orayi hicbir yere. ikinci evim, huzur bulma mekanim benim.
 • tinerci çocukların ele geçirdiği sahil..
 • tinerci cocuklardan baska geceleri arabalarinin kapilarini acip tiki müzigini* kökleyerek dinleyen ayilarin icmeye oturmaya mahal birakmadiklari nerde o günler konulu kompozisyonda iyi yazilabilecek bir mekan.
 • yanında sevdiğin insanlarla çimlere uzanıp (çim yalan oldu düzeltiyorum..ota çalı çırpıya) denize karşı muhabbetin tadına varabileceğin süper sahil. benim için hep güzel anıların mekanı, caddebostan sahilinde içmek de her zaman özlenenlerden...
 • eskiden huzuru bulabiliceginiz mekanken artik $i$e toplayan insanlarin bile bir biriyle 2 $i$e icin kavga etmeye ba$ladigi sacma sapan bir mekan haline donu$tu. sicak yaz gunlerinde artik oturucak yer bulunamaz oldu. marjinal genc kizlarimiz ve genc oglanlarimizin podyumu haline geldi. kisaca bi zevkimiz vardi onunda icine sicildi.
 • kadıköyden minibüse binilir, migrosun orada ışıklarda inilir, migros ve burger kingin arasından geçilir, merdivenlerden aşağı inilir. eğer gündüzse karşınızdaki manzara(arabaları saymazsak) muhteşemdir. migrosun fırınından gelen koku ile deniz kokusu birleşir ve bünyeye mutluluk verir. o mutlulukla insanın elinden çok şey gelebilir ama sonrası hep klasiktir. içer, çılgın atarsın, eğlenirsin. çimleri temiz bulur, kirli bırakırsın. cebinde iki kuruş para kalır eve dönüş planları yaparsın. beraber gittiğin insanlara madara olursun ya da madara olanlara gülersin. içtikten sonra deniz havası ile coşar bilimum saçmalalıklara, hatalara yelken açarsın. bazen de ortam süperdir. çok eğlenirsin, dönüşü zor olur. içecekleri migrostan almak akıllıcadır. majestik adlı mucizevi içkiyi de caddebostan migros sayesinde keşfettim zati ben de.
  ha bir de kocaman bir beyaz köşk var kimindir bilinmez. ilerde bir film çekersem o köşkte geçsin isterim.
  sahil ahalisinden bahsedersek; gençler çok deli-asi olmakla birlikte, kimileri şarap şişesi kırıp bağırmakta, kimileri de arkadaşlarının biralarını denize atmaktadır. bu kişi ve kurumlar ağır cezalara çarptırılıyorlar çoğunlukla. krosu bol oluyor. adamlar boxler+atlet dansediyorlar, kız kesiyorlar. gitarıyla gelenler ortama renk katıyorlar. ben pek çingene felan görmedim daha.sahilde son zamanlarda yolunu şaşırmış alkollü anadolu insanlarına da rastlar olduk, tinercilere alışıktık zati. en az bi 4 kişi felan gitmek lazım bence. sabahın köründe şişman kadın toplulukları gelip koşuyolar onları da es geçmemek lazım.
  güzelliğinin değişmesini istemediğim yerlerden biridir. havalar ısınınca aklıma hep sahile gitmek gelir. sahil huzur yeridir benim için, gider uzanırım çime, veririm elektriği, stresi toprağa, rahatlarım.
  insanları ayaklandırıp sahilde toplarım. ha bir de entry girerim, ki girmişim daha önce. e bu kadar.
 • bugün bisiklete binerken, hafta içi olmasına rağmen saat 15.00 sularındaki kalabalıklığına ve düpedüz bir plajı andıran manzarasına inanamadığım cennet mekan.