şükela:  tümü | bugün soru sor
 • epey maceralı bir iş çıkaran gençler. hitchcock filmi izler gibi heyecanlı izledim.

  düzenleme: benim fikrim kent yaşamına ait bir takım alt kültür bu takım şeyler. gerilla örgücülük, graffiti, guerilla gardening ve bu arkadaşların temel uğraşı olan le parkour ve cabası. bir takım illegal durumlar ihtiva ettiği bir gerçek ancak insanların o kadar da canını yakmayacak şeyler. şu videodaki insanların hangisinin ev soymaya kalkacağını düşünebiliriz ki? adrenalin peşinde koşan kendilerine hobi edinmiş bir takım gençler.

  zamanında üçüncü köprüye çıktıkları için show tv'ye bile çıkmışlar. bu kadar açık kimliği olan insanlar yani. toplumsal olaylarda aşırı endişeli şu kanal bile çocukların faaliyetini gayet neşeli bir tutku olarak yansıtmış, yani o kadar da "bimer'e ihbar edelim kampanyası" yapmaya gerek yok. şu somurtkan içinizdeki polis yüzünden ülkemizde ne yazık ki yabancı örnekleri gibi alt kültürlerin öznelerinin kendi özgül yetenekleriyle salınacağı bir ortama sahip değiliz. keyif almaya bakın.

  he bir de mesela şunu okuyun meramımın özeti yaşanmış bir olay: (bkz: fotoğraf çekerken silahlı saldırıya uğramak)
 • milletin kapısını, bacasını kırıp dökmeyi marifet sanıp videosunu çeken, bir de üzerine burada bunu macera diye pazarlayan sivilceli ergenleri barındıran video.
 • haneye tecavüzden yargılanırlarsa şaşırmayacağım gençlerdir.
 • meskene tecavüz suçunu barındıran görüntülerdir.
 • minik ergenuslar videonun sonuna doğru aşırı güvenliksiz bir şekilde köşkün üst terasına tırmanıp ayakkaplarıyla paslı demirlerde birbirlerine çak yapıyolar.

  orda başlarına bir şey gelse ne saçma ne mantıksız.

  denildiği gibi haneye tecavüz suçunu içeren videodur.
 • (bkz: vandalizm)
 • perili köşke gizlice değil, bir meskene izinsiz girmiş gençlerdir.

  içeride, kendilerine ait olmayan eşyaları kurcalamışlardır.

  mekana girmek için güneşin batmasını özellikle bekledikleri izlenimi uyandırmaktadırlar ama yanlarında el feneri bile yoktur. kapıları elle açmaya bile cesaretleri olmadığından sopa kullanmışlardır ama sopayı da önceden bulundurmak yerine orada tesadüfen buldukları bir odunu kullanmışlardır.

  ve bu kadar salakça bir videonun çok güzel macera olduğunu sanan bir sürü başka salak vardır.