şükela:  tümü | bugün
  • cam, plastik, ahşap, metal, seramik, kısaca ne var ne yok boyayabilen, su bazlı kapatıcılığı acayip yüksek bir boya markası.
  • her türlü yüzeyi boyayabileceğiniz boya markası. kendimi bile boyamayı düşünüyorum. birçok yerde satış noktası olmasına rağmen tüm ürünlerini satan kadiköy ve üsküdar’da bir iki yer var. çok aradım, ondan biliyorum.

şaka maka cilali vernikli yüzey dinlemiyor, boyuyor. ablanın biri graniti boyadı da şok olduk. ailecek böylesi şeyleri çok severiz. babam deniz süngeri ile duvar boyar, annem tuvalet kağıdını yaldıza batırır tablo yapar. biz de cadence sayesinde mi diyeyim yüzünden mi diyeyim evde ne varsa siyah ve mürdüme boyayacağız, hırs yaptık. kedileri de mürdüme köpeği ise siyaha boyamayı düşünüyorum.

cadence iyi ama. böyle bir derdi olanın çözümü olabilir.
  • ahşap boyalarından çok memnun olduğum marka. bu akşam sanatçı ruhumu konuşturarak ahşap kalemlik boyadım :d bazı boyalar bir yıllıktı ama ondan çok eski tarihli boyalar da vardı içinde ve en ufak bir kuruma olmamış. kıvamı ilk günkü gibiydi. dekopaj tutkalı elimde kalan en eski ürünüydü. büyük tüptü çünkü. bozulmuştur diye bir tane daha dekopaj tutkalı aldım. boşuna almışım resmen.
  • bu marka boyalar sayesinde, bildiğiniz ahşap masayı mermer görünüme boyadım. bence fena da olmadı. bu boyadığımı kızkardeşime vereceğim, kendim için boyayacağım masaya çok çok çok çok çok az pembe damar katarak boyut yapmak istiyorum. du bakali n'olecak?

1
    2
  • entegre devre (ic) çizimleri için olmazsa olmaz bir programdır ve bu programı iyi kullanabilen bir öğrenci veya mühendis başarı yolunda epey ilerlemiş demektir. oldukça karmaşık bir programdır özellikle layout çizerken insanı delirtir. en basitine indirgersek önce bir şematik çizilir ve bu şematik devrede çıkış geriliminin ve 3-db noktasının grafiklerine bakılarak devrenin istediğiniz gibi çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. sonrasında layout çizimine geçilir ve drc, lvs checkler yapılır. drc layout çizerken fabrikasyon için bir hata olup olmadığını kontrol eder, lvs ise sizin şematikteki devrenizle layouttaki devrenizin aynı olup olmadığını kontrol eder. en sonunda bu testler yapıldıktan sonra layoutun'un da çıkış gerilimi ve 3-db grafiklerine bakarsınız. zorluğu bir yana epey de keyifli bir programdır, ayrıca inanılmaz pahalıdır ve bu programa sadece linux üzerinden bağlanabilirsiniz çünkü çok ağır bir programdır.

edit:imla
  • türkçe olarak "ritim" veya "uyum" manasına gelmektedir. almanca "kadenz" olarak ifade edilir. otomatik silahların atış süratini (rate of fire) ifade etmek için kullanılan terim.
  • lisans ücretleri aşırı yüksek olan eda (electronic design automation) programı. gerçek anlamda yüksek teknolojiyle uğraştığını söyleyen her elektronik şirketi sahiptir.
  • orcad ile birleşmiş bir çeşit elektronik tasarım programı üreticisi
  • gaza gelip yemek masamı boyadığım boya markası. nedense tüm kurallarına uymuş olmama rağmen, masaya bir şey döküldüğü zaman lekesi çıkmıyor.

vernikledim ve üzerinden 21 gün geçti. boyayı 3 kat yaptım. verniği bol kullandım.

beklentimi karşılamadı.

bilen varsa da yeşillendirebilir mi? kafam çok karışık. çelik kapımı da boyayacaktım çünkü!
  • fluencer dallamaları yüzünden mesafeli durulan boya.

hanım bu boyayı arkadaşlarında görmüş bana da gaz verip eski kaşık dolabını ayak takıp boyayalım dedi. ben de gittim kamil gibi düz yağlı boya aldım. anam babam boyamak işkence oldu. rezalet de görüntü oldu.

sonra mutfak dolabını boyayalım diye tutturdu. ben de gittim polisan x1 aldım. neticede su bazlı akrilik boyaydı. ve koskoca polisandı. mutfak dolabı da önceki sahibinden kalma en iğrenç kahverengi olanlarından. polisan sürdüm bir kat. sanki soğan zarı yapıştırmışız.

bu böyle olmaz diyip dolabı ve kapaklarını komple zımparaladım. zımparalamk ki ne zımparalamak. elle ve polisaj makinasına taktığım pedlerle giriştim. günlerimi aldı. sonrasında yağı kiri gitsin diye 3-4 kat sildik. hatta kolanyaladık. yağ kalmasın diye. yine vurdum polisan x1 serisi parlak beyazı. tık yok. 3. kattan sonra beyaza benzemeye başladı.

bu sırada cadence siparişleri geldi. ki ben bu fluencer ibneler adam sikiyor. milleti gaza getiriyorlar diye hiç ihtimal vermiyorum. üst dolaba vurdum bi kat beyaz ehh işte oldu. alt dolaba koyu gri boyayı sürmemle gözlerim yerinden çıktı. böyle bir kapatıcılık yok. tek katta koyu kahve ( aslen ahşap görünümlü bişey bu ) dolabı kapattı. kurusun 2. kat atıcam.

vel hasıl kelam özellikle koyu tonlarda kapatıcılığı inanılmaz. ama çok kullanılan yüzeylerde çizilmeye mukavemeti polisan kadar yüksek değil. polisan standart olarak parlak iken bunda mat bir duruş var.

bence bu fluencer kitlesinden kurtulması gereken marka. ben sırf bu fluencer piçler yüzünden mesafeli kaldım. fiyat olarak da polisandan bir farkı yok. hatta kapatıcılık olarak daha iyi o yüzden 1 kat az atıp iş bitebilir.
hesabın var mı? giriş yap