• bodrum'un şubat 2015’de açılmış, yıllar önce ankara’dan bodrum’a taşınmış olan delfin ve cemal karatay çiftine ait yeni mekanı. harika dereotlu poğaçalarından tutun da tiramusuya; minik brownilerinden cheesecakelerine hepsini ev yapımı olarak kendileri yapıyorlar. bodrum milta marina’nın içerisinde, bodrum’un telaşından uzakta; sakin, sıcak ve samimi sohbetlerinin eşliğinde kahvenizi alıp yeni lezzetleri denemenizi tavsiye ederim.
  • yarı normalleşmeye geçilen şu dönemde yeniden vişneli kurabiyelerini yiyor olmak çok büyük bir mutluluk. yıllarımın geçtiği bu mahallede en çok özleyeceğim ilk üç şeyden biri burası olacak. bu yüzden gidene kadar her gün gelmeyi planlıyorum.

not: kahvenin nereden geldiğini biliyorum ama asla söylemem. cemal'le aramda ömürlük sır.
  • merhaba mekan hakkında bilgisi olan mesaj atabilir mi ?diyabetli birisi için tatlıları uygun mudur ?
  • şekerler ve lezzetleri ankara'ya taşındı. artık yaptıklarını sayfalarından takip etmeyeceğim, tatmak için tatili beklemeyeceğim mekan. canım arkadaşım da hoş gelmiş, sefa gelmiş.
  • internette tesadüfen keşfettiğim ve sevdiğim cafedir.

ankara, aşağı ayrancı, elçi sokak'talar.

sıklıklıkla önünden geçmeme rağmen hiç dikkat etmemiştim daha önce. ınstagram'da ankara cafe ve restoranlarla ilgili bir hesaba bakarken gördüm.

bugün gittim ve dereotlu poğaça ve lorlu kurabiye aldım. tatları süper. anne eli değmiş gibi.

eskiden bodrum'da yaşıyorlarmış. iyi ki gelmişler ankara'ya. biz de bu güzel lezzetlerle tanıştık.

yemek sepeti'nden sipariş verebiliyorsunuz.

https://www.yemeksepeti.com/…-yukari-ayranci-ankara
  • ismini görünce dahi bünyemi mutlu eden, şirin mi şirin bir cafe. sahipleri çok tatlı insanlar, her gittiğimde sürekli halimi hatrımı sorarlar, nasıl gittiğinden falan konuşuruz. evime gelmişim gibi hissederim. bunun yanısıra çok güzel pastalar ve kruvasanlar yapıyorlar.
    güneşli bir ankara gününde mutlaka uğranmalı.
hesabın var mı? giriş yap