şükela:  tümü | bugün
 • polonya'nın kültür başkenti krakov'da eylül 1997'den günümüze hizmet veren cafe ve restorant.
 • ankara'da hacettepe üniversitesi mezunlarının buluşma noktası olarak tasarlanan şık bir cafe. daha geçen hafta kavaklıdere billur sokakta açılış partisi yapıldı, açılış partisinde sanırım ankara'nın en güzel kızları ile en hoş erkekleri biraraya gelmişti.
 • bahçesindeki kasımpatıların kaç kök dikildiği konusunda derin tartışmaların yaşandığı, çok başarılı ankara mekanı. otoparkı olması da ne büyük hizmettir ya rabbim.
  kardeşi için:
  (bkz: sardunya)
 • kış bahçesi gerek çeşit çeşit bitkileriyle gerekse dekorasyonuyla içinizi açan, görüntü olarak mükemmel bir cafe. insanın yaşlı teyzeler gibi her saksıdan bir dal koparıp eve gidip çoğaltası geliyor.
 • huzur verdi bugun bana ve yanımdaki arkadaşıma.
 • önceki gün önüne arabayı park ederken tesadüfen gördüğüm mekan (lakin ağaçlardan ve sarmaşıklardan dolayı 15 metre uzaktan fark etmek imkansız)

  gel şurada oturalım güzel mekana benziyo diyerekten içeri daldık.. giriş o giriş, tunalının ortasında cennet varmış da bizim haberimiz yokmuş dedim.. (9 ay olmuş açılalı yuuh nası duymam)
  aman da aman ne güzel dekorasyon, aman da aman çiçekler böcekler gerçek bir botanik burası diyerekten ağaçtan yapılmış tabaklarda yemeklerimizi yedik, mis gibi şarabımızı içtik, huzura erdik..
  mekan sahibi ve çalışanları gayet misafirperver, tek sorun loş ışıktan dolayı sizi bazen seçemiyorlar..
  fiyatları da gayet makul ankaralı kardeşlerime tavsiye ederim
  -ankara tunalı, billur yokuşunu çıkarken solda kalıyo-
 • dün eski bir arkadaşımın "burada yer ayırttım senin için bakalım beğenecek misin" sözlerinin akabinde bahçe kapısından adım atar atmaz kendimi cennet bahçesinde bulduğum, açılalı dokuz ay olmasına rağmen sanki yüzyıllardır ankara'nın bir parçası olduğunu düşündüren mekan. ankara'dan ayrıldığıma bir kez daha kahredendir ayrıca. muhteşem bir bahçe, dekorasyon, müzik seçimi, leziz ötesi yemekler, huzur yumağı bir atmosfer, insan daha ne ister.

  edit: buradan da görülebilir,
  http://tr-tr.facebook.com/…botanica/153938411286475
 • özellikle dekorasyonuyla hayranlığımı kazanan, ankara'da gözü kapalı gidilebilecek mekanlardan biridir. yemek ve şaraplarıyla aldığı paranın hakkını sonuna kadar vermektedir. bu mekanın diğer önemli dikkat çeken noktası ise çalışanlarının son derece kalifiye elemanlar olmasıdır. okumuş, görmüş çalışanları ile gerek müşteriye hitapları, gerekse de "hadi yedin yemeğini kalk git ulan" demedikleri gibi üstüne çay ikram etmeleri de bu övgü dolu satırların başlıca sebebidir.
 • on numara ortam, beş numara personel.. yine de apartmanlar arasında insanın içini açan bir bahçeye sahip sözde değil özde zen mekan.
  yemekleri de ayrıca güzeldir. dikkat mutfak 9bucuk 10 gibi kapanabiliyor.

  "dur dur biraz daha kötülemem gerek, popüler olursa bozulur" diye korkmuyor değilim.