şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy osmanağa mah. halitağa cad. şemsitap sokaktaki yılmaz pasajı'nın girişinde olup yeni açılan sobalı kafe.mekanın adı ise kürtçe olup "hikâye,öykü,masal" anlamına gelmektetir.şimdilik sakin yer,müzikleri de iyi sayılır.bu entariyi de mekânın wifi'sinden yararlanıp giriyorum.
  • protesto ettiğim ve artık gitmeyeceğim kadıköy'de bir kafe.

nedenlerine gelirsek:

1 - 2 hafta kadar önce gene gittik arkadaşlarla. zaten sık da gideriz. karnım acıktı. sordum, mutfak tadilatta dediler. dışardan alabilir miyim bir şeyler diye sordum. hayır maalesef dışardan yemek getiremiyorsunuz dediler. ama acıktım, gidiyim o zaman madem öyleyse dedim, yok canım gitmeyin tabi ki dedi. e napıyım şimdi sen söyle? dedim. ses yok.

2 - bugün öğleye doğru gene gittik. 2-3 masa ancak dolu. 4 kişilik masada 2 kişi oturmuşuz, bilgisayarlardan bir şeylere bakıyoruz. sırtımı duvara dayamışım, bacağımı da diğer sandalyeye uzatmışım. zaten her yerim ağrıyor. biraz rahat edeyim dedim. kendimi rahat hissettiğim için gidiyordum bu kafeye. sonra çalışanlardan birisi geldi: "bacağınızı sandalyeden indirir misiniz?" dedi. neden dedim? "üstlerim bu şekilde oturulmasına izin vermiyorlar" dedi. "ne alakası var kimseyi rahatsız etmiyorum ki" dedim. ayağım da koridora kadar sarkmıyordu. dikkat ederim hep, insanlar geçerken sürtmesin ya da engel olmayım diye. neymiş uygunsuz bir oturuş şekliymiş. kim karar veriyor ki buna? sonra para ödemek için kasaya gittik. bu sefer arkadaşım çıkıştı. "zaten iş yerinde, okulda, sağda solda yeterince baskı var, bir de siz böyle şeylere takıyorsunuz. yanlış değil mi?" dedi. aynı çocuk "üstlerim söylüyor, ben de uygulamak zorundayım, hem zaten uygunsuz bir oturuş tarzı, ev değil ki burası" tarzında bir şeyler söyledi. "kim karar veriyor uygunsuz olduğuna" diye sordu arkadaşım. ses yok. bu arada ben çıkarken de başka birisi dışardan getirdiği yiyeceğini yiyordu. afiyet olsun, lafım yok ama madem bir kuralınız var herkese uygulamanız gerekmiyor mu bunu?

3-5 mekan kaldı rahat rahat gidip arkadaşlarımızla oturduğumuz, evimizde hissettiğimiz, onu da alın elimizden olur mu? 2 gr rahat nefes alamayalım zaten.

neyse, sonuç olarak artık gitmeyeceğim kafenize sayın çirok kafe yetkilileri. çok defa bir gün içerisinde sabah gidip, sonra işlerimizi halledip, akşam tekrar gittiğimiz bir yerdi. 2 çay içip kalkan tipler de değildik halbuki. starbucks'a gitsem daha makul. hak etmiyorsunuz bizleri.