• bi gün prezentabıl bi abimiz içerken ben buna özendim. gittim fiyatını sordum, kol! teşvikiyenin ordan kaçak sigara satan abilerden 5 tl ye aldım. içtim hayatım zigildi lan. meğer ki birileri içerken güzel geliyomuş. hatta şu anda metal ambalajı elimde. çok havalı fakat çok ağır. neden bunları yazıyom bilmiyom zira kafam iyi.. öptüm.

(bkz: sarhoşun mektubu okunmaz)
  • sigarayı bırakmak isteyenlere getirilebilecek çözümlerden biri. bir arkadaşımla denedik işe yaradı. belki bırakmak isteyen başkalarında da yarar. şöyle ki, bir kere bundan içmeye başlayınca hangi marka olursa olsun sigaraya tıfıl gözüyle bakmaya başlıyosun. ne bir tat, ne zerre haz alıyorsun sigaradan. içilir mi bu be diyorsun. tadı yavan, anlamsız geliyor. hatta mideni filan bulandırıyor. aklına bile düşmüyor sigara içmek. peki neden? şimdi şöyle, cafe creme ağır bi meret. sırf tütün. iki üç nefesi seni kesiyor. günde birkaç tane bile zor içiliyor. ağır olmasından mütevellit bir süre sonra günde bir iki tane içmek de sıkıntı yaratıyor. boğaz ağrısı, öksürük filan. her zaman içemiyorsun. sigaranın bağımlılığı zaten hissedilir derecede azalıyor o sıralarda. ne o öyle ardarda yak dur. tadı da kötü. anlamsız geliyor. derken bir bakıyorsun haftada bir iki kez cafe creme'den başka bir şey içmiyorsun. o da keyifli ya da keyifsiz nadir anlarda. pahalı da bişi. ha babam alamıyosun. gel zaman git zaman aklı başında bir insan evladı gibi ayda bir ikiye düşürüyorsun tütün dalgasını. o da dost meclislerinde muhabbet maksadına. sigaranın artık esamesini bile anmıyorsun. sen sağ ben selamet.
  • puro ya da sigara olmamasının sebebi cigarillo olmasında yatare.

ayrıca metal kutusunda der ki, cafe creme'in tadına en iyi içinize çekmeden varırsınız. yani mallık yapıp içinize çekmeyin, bu meret böyle içilmez ayılar diyor kibarca...
  • geçen benim kaçakçıda beşli metal kutusunu görünce dumur olduğum cigarillo. böyle direk yarısı kadar ufaklıkta. aramızda şöyle bi diyalog geçti:

- bunun devamı nerde abi?
    - şimdi böyle iki tane veriyorum aynı fiyattan değişen bi şey olmuyo tamam mı?
    - tamam.
  • orijinali tütün bayilerimizde 10tl'ye, kaçağı ve bok gibi olanı çiçek pasajı'nda 7.5tl'ye satılmaktadır. tütün nedir anlatır. sigaradan pahalı olduğu için, az içirtir. hastasıyız dostlar.
  • kahve ve cayin tadini yanan ates verir diyenlerden iseniz, once kahvenin suyunu ocaga koyar ve kaynamasini beklersiniz. bu arada bardaga kendi keyfinize gore kafi miktarda kahve koyduktan sonra bir tane buz ile kahveyi karistirirsiniz. buz iyicene erimeye yuz tuttugunda yine kendi keyfinize gore kafi miktarda votkayi uzerine eklersiniz ve kahve ile homojen bir karisim yapmasini saglarsiniz. votka tercihe gore smirnoff veya absolut citron/kurant olabilir.
    bu islemler esnasinda kahve icin isitilan su kaynamaya baslamistir. hic aldiris etmeyiniz. genelde bu karisimlar icine seker atilmamasi makbul olacaktir; lakin istege bagli olarak yine bir adet kesme sekeri homojen hale getirdiginiz votka-kahve karisiminin icine birakip erimesine yardimci olabilirsiniz. kokudan mutevellit biraz basiniz donebilir, aldiris etmeyiniz.
    bu arada kahvenin kaynayan suyu fokurdamaya baslamistir bile, iste tam bu zamanda bir adet agizliksiz olan, dikkat edin agizliksiz olacak, standart, dikkat edin standart olacak oyle aroma felan olmaz, cafe creme 'den yakma vakti gelmistir. cafe creme' inizi yakip soyle derince bir nefes aldiktan sonra kahvenin kaynayan suyunu dokme vakti gelmistir ki zaten biraz daha beklerseniz caydanlik yanacaktir (tecrube ile sabittir, evde kendiniz denemeyiniz.).
    kahvenin kaynayan suyunu votka-kahve homojen karisimina doktukten sonra surekli agizda duran cafe creme 'den bir nefes daha alip, kahvenizi karistiriniz. cok abartmaya gerek yoktur, cunku bu durumda zaten homojen bir karisim elde edemeyeceksiniz.
    bardak elde cafe creme agizda, istirahat etmek icin gideceginiz mekana dogru yola cikma vakti gelmistir. bu kisa sureli zaman zarfinda sert bir nefes cafe creme 'den, sert bir yudum da kahvenizden aldiniz mi hayatta bu kisacik sure de hic bir sey sizlere daha fazla keyif veremeyecektir.
  • bir süre içmediğinizde kendiliğinden sönen, durduk yere ziyan olmayan ve yangın çıkarma riskini azaltan cigar.
  • metal kutusu tadından çok daha güzel olan atmaya kıyamayıp bir sürüsünü biriktirdiğinizde "nereme sokacam lan bunları?" diye düşündüren cigar
  • cafe de flore isimli ünlü paris kahvesinin spesiyal urunu.
  • öncelikle kesinlikle sigara değildir.
    puro içenler için puro içilecek ortam mevcut değilse bir nevi küçük bir mola tadı yaratır.

sigara olmadığı için sigara gibi içmeye çalışanlara hafif bir eziyet verir.
    puro gibi dumanı ağzınıza doldurup çok azını içinize çekerseniz daha keyifli olur.

yasal uyarı: tüm tütün mamülleri sağlığa zararlıdır.
hesabın var mı? giriş yap