şükela:  tümü | bugün
  • ı.
    istanbul, fındıkzade'de açılacak olan yeni bir kafe.
    çekirdek çitleyip gelişmeleri izliyoruz...

ıı.
    açılış sonrasında gittim, gördüm: harika bir yer olmuş.
    personel hizmeti çok iyi. menü ve ürün yelpazesi gayet şık, nitelikli ve sade.
    her şey çok ince düşünülmüş. özellikle sandviç yemek istediğinde içine konulacak malzemeleri listeden kendin seçebiliyorsun, bu çok iyi olmuş.
    mekan güzel. kendine özgü dokunuşlar barındırıyor ve ortam gerçekten çok sıcak. bunu yapmak maharet ister, helal olsun.

starbucks gibi ozenti yerler yerine, kendi stilini oluşturmayı başarmış, kahve, çay sohbeti için çok ideal bir mekan olmuş.
    fındıkzade, kocamustafapaşa ve cerrahpaşa'ya çok yakın ve fakülteden çıkınca yürüyerek 10 dk.

cafeye gelen kişiler de güzel.

buraya biraz fazla mı, diye düşünmeden edemiyorum.

edit: durum takibi :)
  • artık semtlere de sıçrayan, butik kahveci-kafe akımının semtimizdeki örneklerinden. güzel, sıcak bir kafe. sandviçte menüden malzeme seçme olayı kalkmış ama o kötü olmuş.
  • her platformda kendilerini övmeyi görev bildiğim cafe. çapa civarı son birkaç yıldır çılgın miktarda artmakta olan cafe'ler arasında en özgünü, tahminen en ucuzu ve bu ucuzluğuna karşılık hayli kalitelisi. laktozsuz süt seçeneği nedir arkadaş, menüde okuyunca ağzım açık kalmıştı. fiyat/performans skalasına 10 üzerinden 20 veriyorum. umarım bu fiyatlar bu seviyelerde kalmayı başarabilir.

yolu kızılelma caddesi'nden geçenler için uğranabilir bir mekan. caddenin ismini bilmeyenler için cerrahpaşa ile fındıkzade'yi birbirine bağlayan caddeden bahsediyorum.

millet caddesi'nde oturuyorum, evimin altında 6 tane cafe var. (rakam sallamasyon değil, cidden 6 adet cafe var.) buna rağmen kalkıp oraya yürüyorum 10dk falan. değer çünkü.
  • kurucusu bulut sedat alpman, yani bildiğimiz rapçi olan rota'dır.