şükela:  tümü | bugün
  • çukurcuma'da açılmış yeni bir mekan. arka bahçesi, dekorasyonu ve mutfağı oldukça keyifli. eğlenceli insanlarla çalışıyorlar ve sanki yıllardır beraber çalışıyormuş gibiler. masalara kadar uzanan dal parçaları, açık hava, güzel müzikler, sessizlik, aralarında bile ingilizce konuşan çalışanlar gibi daha keşfedilecek bir sürü şey var gibi. sevgilerimi iletiyorum buradan kendilerine. kesinlikle gidilesi bir yer olduklarını her yerde belirteceğim demiştim. vefa borcumu ödedim. sevgilerimi yolluyorum.

edit: bir de kendilerine ait entry olsun istedim.

(bkz: https://www.facebook.com/cafelumierecukurcuma)
    (bkz: http://instagram.com/cafelumierecukurcuma)
  • geçen gün yolum düştü, çok beğendim.

özellikle konsept ve dekorasyon açısından şukelayı verdim. "gideyim açık hava, ağaç, börtü böcek eşliğinde kitabımı okuyayım, bir iki bir şey içeyim de kafam yerine gelsin ulan!" diyorsanız bir uğrayın bence.
  • arkadaslarla 'bugun nereye gitsek de geyik yapsak' denildiginde gidilebilecek sahane cafelerden biri. simdilik sessiz, sakin, limonataya nigde gazozuna kuru kuru vurulacak bir cafe. belki ileride alkol falan da olur, sormak lazim.cukurcuma'da, istiklal'den gelirken cocuk sube'den sonraki ilk sagda.

simdi hem sessiz sakin deyip hem de buraya yaziyorum ama umarim popisi artar da iyi para kazanirlar. insanlar starbucks'i zengin ederken boyle cafeler servisiyle yemegiyle fazla fazla hakediyor para kazanmayi.
  • cihangir'de altıpatlar sokak'ta bulunan şahane bahçesiyle, enfes yemekleriyle ve sıcak ortamıyla gönülleri fethetmiş kafe.

bahçesi yakında kışa uygun hale gelecekmiş ve böylece kış günlerinde de bahçe konforu devam edecek.

güzel yemeklerin tadına bakmak, toplanmak, kitap-kahve keyfi yapmak ve bilgisayarı alıp çalışmak için çok iyi bir adres.

foursquare, yelp ve mekanist yorumlarını okumanız önerilir.
  • bugün tesadüfen, bir arkadaşımın kardeşine "ya nerede kahvaltı etsek" diye sormasıyla öğrendiğim şirin mi şirin, güzel mi güzel mekan. hem çalışanları iyi, güzel, hem mekan tatlı. mekan işletmeciliği bilgisi olduğu şüphesiz bu mekanın sahiplerinin. sahibi ve bazı çalışanları yabancı. üstelik pahalı da değil. iki kişi oldukça uygun bir ücret ödedik cihangir için. üstelik servis de epey hızlı, yemekler lezzetli idi.

yalnız anlamlandıramadığım bir şey oldu. çıkarken "bir eksik gördünüz mü, nasıl daha iyi olabiliriz" gibi bir şey söyledi mekan sahibi koşa koşa gelip. yapmayın böyle tatlı şeyler bakın şımarıyoruz. bizim millet alışık değil bunlara, sonra başka mekanlardan da bekleyip bulamayınca size bağlanıyoruz. yani değerli hissediyor insan kendini resmen. aptal bir sırıtmayla teşekkür edip her şeyin çok güzel olduğunu bu sefer baştan savmak için değil gerçekten kastederek söyleyip çıktık.
  • ilk olarak sosyal medya hesapları vasıtasıyla tanıştığım, ‘’cidden bu kadar güzel olabilir mi?’’ diyerek üşenmeden gittiğimde ise adeta mest olduğum güler yüzlü insanların mekanı.

böyle güzel paylaşımlar yapmaya devam ederlerse evimi cihangir’e taşımak zorunda kalacağım!
  • kimse tarafından rahatsız edilmeyeceğiniz mekanlardan bir tanesi. kitabınızı alın gidin, eşinizi dostunuzu alın gidin saatlerce oturun kimse sizi rahatsız etmez. yemeklerini daha denemedim. deneyince harika görüşlerimi buraya yazacağım.