şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kadıköy - yeldeğirmeni semtinde bir kafe.
  • ilk defa bir bankanın televizyon reklamında bağımsız bir semt kahvecisinin reklamının yapıldığını gördüm.

şu anda televizyonlarda dönmekte olan "akbank mobilden pos makinesi sipariş et" reklamında adıyla sanıyla yer alan kafedir efenim.

ya akbank burayı aldı ve kahve zincirlerinden birine çevirip gözümüze sokacak ya da bu yeldeğirmeni'ndeki ufak kahveciye talih kuşu kondu, bir anlaşma ile isimleri görünerekten tv'de yer alma şansı yakaladılar. geçerken uğrarsam soracağım.

tuzlu tatlı servisleri de vardır buranın kektir börektir, ve fakat etli bir şeyi yoktur, kimi tatlılarına yumurta, süt vs koymamaları da vakidir; umarım istanbul'un az sayıda vejetaryen mekanlarından biri olmaktan geri adım atmamışlardır.
  • dün ilk defa kitap okumak için oturduğum ve nedense kapının önünde oturduğum halde ambiyansından son derece keyif aldığım mekan. ayrıca çok şirin çalışanları var.

kavrulmuş fındık aromasıyla yaptıkları sıcak çikolata gerçekten güzel; tavsiye ederim. çayları da taze ve güzel.

her ne kadar bulunduğum bölge itibariyle kuzguncuk ve suadiye arasında dolaşmayı tercih etsem de bu kafenin bulunduğu yoldan yalnızca arabayla eve giderken geçiyordum. artık her fırsat bulduğumda kitap okumak için kendilerini tercih edeceğimi belirtmek isterim.